Zes jongeren aangehouden bij onrust in Helmond
HELMOND (ANP) - De politie heeft in Helmond zes arrestaties verricht nadat een groep van tussen de 100 en 150 jongeren zich dinsdagavond misdroeg in de binnenstad. In de omgeving van de Heistraat werden stenen gegooid en is er vuurwerk afgestoken.
Om de orde te herstellen greep de Mobiele Eenheid in. Die voerde charges uit waardoor de jongeren uit elkaar werden gedreven. Ook hondengeleiders van de politie zijn ingezet. Vijf jongeren zijn aangehouden voor open geweldpleging. De zesde arrestant had een mes op zak.
Even na middernacht meldde de politie dat het weer rustig is op straat. Agenten blijven voorlopig nog aanwezig om te zorgen dat dat zo blijft.
De politie riep op Twitter de jongeren op hun gezond verstand te gebruiken. "Ga naar huis en houd je aan de regels!", aldus de politie.
Op Twitter gaan berichten rond dat de onrust te maken had met een illegale bokswedstrijd in Helmond. Eerder werd zo'n wedstrijd ook gehouden in een park in de stad.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft afgelopen juni een brief geschreven aan rapper Ye, waarin zij hem opriep zich met respect te gedragen tegen Amsterdammers en Joodse Amsterdammers in het bijzonder. In de brief, die is ingezien door het ANP, schrijft Halsema ook dat zij de rapper het liefst uit de stad had geweerd.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Joodse gemeenteleden hebben koning Willem-Alexander dinsdag tijdens zijn bezoek aan de Liberaal Joodse Gemeente Beth Jehoeda in Den Haag openhartig verteld dat zij zich sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 minder veilig voelen. De koning was daar om met verschillende generaties te spreken over het Joodse leven en de betekenis van de gemeenschap.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) spreekt twee zorgverzekeraars aan omdat zij slechts gedeeltelijk zouden voldoen aan hun wettelijke zorgplicht. Het gaat dan om de toegang tot medische hulpmiddelen in acute situaties voor mensen met diabetes, incontinentie en stoma- en wondzorgbehoeften, die buiten het ziekenhuis of in een instelling verblijven.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op Utrecht Centraal en Haarlem Centraal zijn dinsdag in totaal vijf mensen aangehouden nadat daar onbeheerde bagage was aangetroffen. Op beide stations werden delen van het station tijdelijk afgezet. De politie onderzoekt de omstandigheden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de 24-jarige William P. veroordeeld tot tien jaar cel voor de moord op zijn vader (65) op 29 maart 2024 in Amsterdam-Zuidoost. P. was in de vroege ochtend de woning van zijn vader binnengedrongen en heeft de man met een groot aantal messteken gedood.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zeker vier stations zijn dinsdagochtend kort na elkaar ontruimd geweest omdat daar tassen waren achtergelaten. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de politie. Het ging om de stations Rotterdam Centraal, Utrecht Centraal, Haarlem en Dordrecht. Alle stations zijn inmiddels weer vrijgegeven, laat de NS weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hoge Raad heeft dinsdag bepaald dat de veroordeling van Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep een taakstraf van zestig uur kreeg opgelegd voor opruiing in de coronatijd, in stand blijft. De Hoge Raad verwierp het cassatieberoep, waarmee de veroordeling definitief is geworden.
2 uur geleden