Zes jongeren aangehouden bij onrust in Helmond
HELMOND (ANP) - De politie heeft in Helmond zes arrestaties verricht nadat een groep van tussen de 100 en 150 jongeren zich dinsdagavond misdroeg in de binnenstad. In de omgeving van de Heistraat werden stenen gegooid en is er vuurwerk afgestoken.
Om de orde te herstellen greep de Mobiele Eenheid in. Die voerde charges uit waardoor de jongeren uit elkaar werden gedreven. Ook hondengeleiders van de politie zijn ingezet. Vijf jongeren zijn aangehouden voor open geweldpleging. De zesde arrestant had een mes op zak.
Even na middernacht meldde de politie dat het weer rustig is op straat. Agenten blijven voorlopig nog aanwezig om te zorgen dat dat zo blijft.
De politie riep op Twitter de jongeren op hun gezond verstand te gebruiken. "Ga naar huis en houd je aan de regels!", aldus de politie.
Op Twitter gaan berichten rond dat de onrust te maken had met een illegale bokswedstrijd in Helmond. Eerder werd zo'n wedstrijd ook gehouden in een park in de stad.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de tbs-maatregel voor Stanley A. (39), die in 2012 in Den Haag de 15-jarige Ximena doodstak, met twee jaar verlengd. A. werd in 2013 veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging.
1 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - Burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van Oldebroek noemt de diefstal van regenboogvlaggen in haar gemeente "afschuwelijk" en "belachelijk". De burgemeester zegt zes à zeven meldingen te hebben ontvangen en roept inwoners op aangifte te doen als ze dat nog niet hebben gedaan. Bij de politie zijn vier meldingen binnengekomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat twee brandstichtingen tijdens Pride Amsterdam vorig jaar een vooropgezet plan waren, van de 27-jarige verdachte Anes A. Vlak voor de brandstichtingen in een trein en in een tijdelijke kleedkamer in het Centraal Station in Amsterdam zou A. op Instagram verwijzingen naar IS-sites hebben gepost, waarmee hij volgens het OM de IS-ideologie verheerlijkte.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie wil bijna een maand na de spoorsabotage op Prinsjesdag nog altijd niets zeggen over het lopende onderzoek. "Er zijn geen updates te geven, dus ook niet of er aanhoudingen zijn verricht", aldus een woordvoerder. Er werden toen op 35 plekken in het land objecten zoals ijzeren staven op het spoor gelegd. Dat zorgde voor verstoring van treinverkeer in het land.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wanneer de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meet of filtersigaretten wel of niet te schadelijk zijn, hoeft het geen gebruik te maken van een strengere meetmethode. Zo oordeelt het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) in een definitief besluit over de jarenlange zaak over zogeheten sjoemelsigaretten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf volgend studiejaar is er plek voor 66 extra geneeskundestudenten. Daarmee draait het kabinet een eerdere verlaging van het aantal opleidingsplekken terug. In totaal is er vanaf 2027 plek voor 3050 studenten, momenteel zijn het er 2984. Het Capaciteitsorgaan adviseerde 3330 plekken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het streekvervoer moeten woensdag rekening houden met vertragingen en uitval van treinen en bussen door de landelijke staking in het streekvervoer. Maar wat de precieze impact van de staking gaat zijn, is op dinsdag nog steeds onduidelijk, stellen vervoerders.
5 uur geleden