Zes jaar cel voor voorbereiden terreuraanslag in Nederland
ROTTERDAM (ANP) - Twee mannen uit Zoetermeer zijn dinsdag veroordeeld tot celstraffen van zes jaar voor het plannen van een terroristische aanslag in Nederland. Volgens de rechtbank namen ze deel aan Islamitische Staat. Het OM had vorige maand bij de rechtbank in Rotterdam onder meer celstraffen van negen jaar geëist.
De mannen van 22 en 26 jaar oud werden op 25 november 2019 aangehouden na een infiltratietraject van de politie. Beiden bleken in het bezit te zijn van jihadistisch materiaal, zoals preken en jihadistisch videomateriaal van martelingen en onthoofdingen. Uit onderzoek is gebleken dat beiden veelvuldig luisteren naar nasheeds van IS (gezongen verzen waarin wordt opgeroepen om aanslagen te plegen).
De geradicaliseerde mannen zouden de jihadistisch gemotiveerde aanslag willen plegen met explosieven. Nederland moet tegen dergelijke potentiële gevaren worden beschermd, aldus de rechtbank. Beide mannen uit Zoetermeer zijn ook veroordeeld tot een gedragsbeïnvloedende en vrijheidsbeperkende maatregel, wat betekent dat ze na hun straf onder intensief toezicht blijven staan en zich aan voorwaarden moet houden. Volgens gedragsdeskundigen is anders het risico groot dat ze in herhaling vallen met het plegen van strafbare feiten.
Meer uit Binnenland
WINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
13 minuten geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
15 minuten geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
24 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Ondanks drie grote natuurbranden in twee dagen op militaire terreinen, vindt generaal Onno Eichelsheim het niet nodig oefeningen van Defensie te pauzeren zolang het droog is. Hij vindt het onder meer "heel vervelend voor omstanders, campings en de natuur zelf", zo zei hij tijdens een persmoment in Hilversum, "maar we moeten blijven oefenen om klaar te zijn voor crises en het opleiden van onze mensen".
37 minuten geledenBUDEL (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Budel wordt donderdag volledig ontruimd omdat in het gebied een grote natuurbrand woedt. In de voormalige kazerne zitten 1500 asielzoekers. Opvangorgaan COA weet nog niet waar zij naartoe worden gebracht en hoe lang ze daar moeten blijven. Ook de vele tientallen medewerkers moeten het terrein verlaten.
46 minuten geledenKESSEL (ANP) - Ploegen van de brandweer zijn nog enkele uren bezig met bluswerkzaamheden bij de grote natuurbrand bij het Limburgse Kessel, meldt de veiligheidsregio. "De brand breidt zich niet uit", luidt het.
52 minuten geleden