Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes jaar cel voor medeverdachten in moordzaak Ayla Mintjes

Zes jaar cel voor medeverdachten in moordzaak Ayla Mintjes

AMSTERDAM (ANP) - In de zaak rond de moord op Ayla Mintjes (27) in Amsterdam zijn vrijdag in de rechtbank straffen van zes jaar opgelegd aan twee medeverdachten van 21 en 22 jaar. Ze zijn veroordeeld voor het voorbereiden van de dodelijke schietpartij op zondagavond 16 mei 2021 in de Maassluisstraat, waarbij Ayla’s vriend Anis B. volgens de rechtbank het beoogde doelwit was.

Sivinho R. (21) uit Amsterdam en Levert K. (22) uit Hoorn bekenden Mintjes te hebben geobserveerd om haar vriend B. te kunnen vinden. De schutters en de bestuurder van de vluchtauto staan later terecht.

Op 12 mei vorig jaar probeerden K. en R. een gps-tracker te bevestigen onder de auto van B. Dat lukte niet, omdat ze op heterdaad werden betrapt tijdens een inbraakpoging in de parkeergarage aan de Maassluisstraat. Mintjes wist dat ze werd geobserveerd bij haar zonnestudio in Diemen. Zo noteerde ze een kenteken van K. in haar telefoon toen hij haar achtervolgde naar haar werk.

Over het motief verklaarden R. en K. wisselend. K. heeft verklaard dat B. nog geld moest betalen voor een partij cocaïne en dat ze hem tot betaling wilden dwingen door zijn auto te stelen. De rechtbank gelooft dat niet en hecht meer waarde aan de verklaring van R., die heeft gezegd dat de gps-tracker was bedoeld om B. gemakkelijker te kunnen vinden.

Tegen R. en K. waren celstraffen van acht jaar geëist. Maar de straf viel twee jaar lager uit omdat de mannen zijn vrijgesproken van het voorbereiden van de moord op Mintjes, die tijdens de schietpartij bij haar vriend in de auto zat. Wel zijn beide mannen veroordeeld voor het voorbereiden van de mislukte moordpoging op B. Mintjes kwam bij de schietpartij om het leven, maar volgens de rechtbank is dat een uitkomst waar beide verdachten geen rekening mee moesten of konden houden.

Meer uit Binnenland

Een verdachte van bekladding Nationaal Monument blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - Een van de twee mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend blijft vastzitten. De ander komt later op de dag op vrije voeten maar blijft verdachte, meldt de politie.

2 uur geleden
Voormalig AVRO-omroepster Alice Oppenheim (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Voormalig AVRO-omroepster en journaliste Alice Oppenheim is zaterdag op 86-jarige leeftijd overleden, enkele dagen voor haar 87e verjaardag. Haar dochter, documentairemaker en regisseur Heleen Minderaa, laat dat zondag weten aan het ANP.

2 uur geleden
Twee mensen naar ziekenhuis na explosie op zeilboot bij Urk

URK (ANP) - Bij een explosie op een zeilboot in de buurt van Urk zijn twee personen te water geraakt. Zij zijn uit het water gehaald en met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hoe de twee mensen eraan toe zijn, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Flevoland niet.

7 uur geleden
Nationaal Hitteplan vanaf maandag in hele land van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is vanaf maandag in het hele land actief. Zondag is het al actief in het zuidoosten, daar worden maximumtemperaturen van rond de 30 graden verwacht. Maandag en dinsdag wordt het 28 tot 36 graden. Ook 's nachts blijft het warm met temperaturen rond 20 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de hitte.

7 uur geleden
Nederlander rijdt via navigatie 'iconische' trap Blankenberge af

BLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.

9 uur geleden
Politie vermoedt verband tussen vijf explosies Assen

ASSEN (ANP) - De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen vijf recente explosies bij woningen in Assen. Bij de incidenten raakte niemand gewond.

9 uur geleden
Politie: geen grote incidenten tijdens Canal Parade

AMSTERDAM (ANP) - Er hebben geen grote incidenten plaatsgevonden tijdens de Canal Parade in Amsterdam en de bijbehorende feesten, meldt de politie. Wel waren er enkele protestacties van pro-Palestinademonstranten waarbij de politie ingreep. Eén persoon werd daarbij aangehouden, omdat deze geen identiteitsbewijs kon laten zien.

11 uur geleden