Zes jaar cel voor dader schietpartij Krugerplein Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een 28-jarige man tot zes jaar cel veroordeeld wegens medeplichtigheid aan poging tot doodslag bij een schietincident in Amsterdam-Oost in november 2018. Hierbij raakte een destijds 45-jarige man levensgevaarlijk gewond. De veroordeelde moet ook 26.000 euro schadevergoeding betalen aan het slachtoffer.
Het slachtoffer heeft verklaard dat hij door de schutter werd aangesproken op wildplassen, maar volgens de veroordeelde was er een ruzie over drugs. Hij had twee keer in de lucht geschoten en vervolgens het vuurwapen doorgegeven aan een handlanger die het slachtoffer in de buik schoot. De andere verdachte is nog steeds niet gepakt.
De veroordeelde werd in de nacht van 24 op 25 december 2018 gepakt toen hij met een handelshoeveelheid drugs bij een horecagelegenheid naar binnen wilde gaan. Beveiligers schakelden de politie in. Vervolgens bleek dat hij werd gezocht wegens mogelijke betrokkenheid bij de schietpartij.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
6 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
6 uur geleden