Zes jaar cel in coldcase verkrachtingen Schiedam en Vlaardingen
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 53-jarige Schiedammer Marcel B. donderdag veroordeeld tot zes jaar cel, voor twee verkrachtingen in 2010. In augustus van dat jaar dwong B. in zijn woonplaats een 15-jarig meisje onder bedreiging van een mes tot seksuele handelingen, in de kelderbox van de flat waar zij woonde. Enkele weken later trof een 13-jarig meisje hetzelfde lot, in de kelderbox van een flat in Vlaardingen.
De zaken bleven lang onopgelost. Een coldcaseteam van de politie blies het onderzoek in 2020 nieuw leven in. Dankzij een grootschalig DNA-onderzoek kwam B. definitief als verdachte in beeld. Zijn DNA kwam overeen met sporen in de twee verkrachtingszaken. Het meest opmerkelijke opsporingsmiddel in het onderzoek was de publiekelijke verspreiding van een hologram, gemaakt op basis van het signalement van de dader. Dit leverde honderden tips op. Op 16 januari vorig jaar hield de politie B. aan. Hij heeft alle beschuldigingen ontkend.
Het Openbaar Ministerie had acht jaar cel geëist. De rechtbank sprak B. vrij van een poging tot aanranding van een meisje in Vlaardingen, opnieuw in een kelderbox. Ook het witwassen van ruim 100.000 euro achtte de rechtbank niet bewezen. De gedeeltelijke vrijspraak heeft geleid tot het opleggen van een lagere straf dan geëist.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
12 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
13 uur geleden