Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes jaar cel en tbs voor doodsteken vriend in Lelystad

Zes jaar cel en tbs voor doodsteken vriend in Lelystad

LELYSTAD (ANP) - Een 21-jarige man uit Almere is dinsdag door de rechtbank in Lelystad veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging. De man stak eind november 2020 voor het station in Lelystad een voormalige vriend van hem neer. Het 19-jarige slachtoffer overleed ter plaatse.

Volgens de rechtbank hadden de twee ruzie over uitgeleende kleding en liep die ruzie volledig uit de hand. De verdachte heeft tijdens de zitting bekend de fatale steekbeweging te hebben gemaakt. Volgens hem deed hij dit uit zelfverdediging, omdat hij dacht dat het slachtoffer een vuurwapen bij zich droeg.

Op camerabeelden is te zien dat het slachtoffer in eerste instantie op de verdachte afrent, maar volgens de rechtbank blijkt uit niets dat hij een vuurwapen bij zich had. Er is ook geen vuurwapen gevonden in of bij de auto waarin het slachtoffer zat.

Bij het bepalen van de straf heeft de rechtbank er rekening mee gehouden dat bij de verdachte sprake is van een stoornis en een gebrekkige ontwikkeling, waardoor hij verminderd toerekeningsvatbaar is. Omdat de Almeerder niet mee wil werken aan een behandeling moet dat gedwongen gebeuren. De rechtbank adviseert de tbs-behandeling eerder te starten dan gebruikelijk vanwege zijn jonge leeftijd en de kans op herhaling.

Meer uit Binnenland

Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

4 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

4 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

6 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

6 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

8 uur geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

9 uur geleden
OM verhoogt beloning voor 25 jaar oude moord op vrouw Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.

10 uur geleden