Zes jaar cel en tbs voor doodsteken vriend in Lelystad
LELYSTAD (ANP) - Een 21-jarige man uit Almere is dinsdag door de rechtbank in Lelystad veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging. De man stak eind november 2020 voor het station in Lelystad een voormalige vriend van hem neer. Het 19-jarige slachtoffer overleed ter plaatse.
Volgens de rechtbank hadden de twee ruzie over uitgeleende kleding en liep die ruzie volledig uit de hand. De verdachte heeft tijdens de zitting bekend de fatale steekbeweging te hebben gemaakt. Volgens hem deed hij dit uit zelfverdediging, omdat hij dacht dat het slachtoffer een vuurwapen bij zich droeg.
Op camerabeelden is te zien dat het slachtoffer in eerste instantie op de verdachte afrent, maar volgens de rechtbank blijkt uit niets dat hij een vuurwapen bij zich had. Er is ook geen vuurwapen gevonden in of bij de auto waarin het slachtoffer zat.
Bij het bepalen van de straf heeft de rechtbank er rekening mee gehouden dat bij de verdachte sprake is van een stoornis en een gebrekkige ontwikkeling, waardoor hij verminderd toerekeningsvatbaar is. Omdat de Almeerder niet mee wil werken aan een behandeling moet dat gedwongen gebeuren. De rechtbank adviseert de tbs-behandeling eerder te starten dan gebruikelijk vanwege zijn jonge leeftijd en de kans op herhaling.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
10 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
20 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
1 dag geleden