Zes EU-landen testen samenwerking corona-waarschuwingsapp
BRUSSEL (ANP) - Zes EU-landen gaan proefdraaien met een manier om hun corona-apps te laten samenwerken. Duitsers, Italianen, Denen, Tsjechen, Ieren en Letten die in een van de vijf andere landen verblijven, moeten daardoor toch kunnen melden dat ze besmet zijn of een waarschuwing ontvangen als ze zelf gevaar hebben gelopen.
Veel EU-landen, die zich schrap zetten voor de opleving van de pandemie nu het najaar intreedt, hechten veel waarde aan de apps. Die moeten helpen het virus op de voet te kunnen volgen en vervolgens de kop in te drukken.
Vrijwel ieder land koos tot dusver voor een eigen opsporings- en waarschuwingsapp, al zijn ze vaak wel op dezelfde leest geschoeid. De Europese Commissie heeft een verbindingsplatform opgezet dat ervoor moet zorgen dat de apps ook over de grens soepel moeten blijven werken. De zes landen gaan testen of hun apps onderling meldingen kunnen uitwisselen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is onderweg naar Davos. Dat laat een bron weten aan persbureau Bloomberg en is later bevestigd door het kantoor van de president. Zelensky heeft er donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
42 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Amerikaanse gezant Steve Witkoff hebben de gesprekken om de oorlog in Oekraïne te beëindigen "veel vooruitgang geboekt". "Ik denk dat we het tot een punt hebben teruggebracht", zei hij in de marge van het World Economic Forum in Davos. Het is niet bekend over welk punt nog wordt gesproken.
49 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Ongeveer 3000 appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten nog zonder stroom na de Russische aanvallen deze week, meldt burgemeester Vitali Klitsjko. De hoofdstad heeft al weken te kampen met warmte- en elektriciteitsproblemen door aanhoudende aanvallen. Begin januari riep de burgemeester op de stad te verlaten, dinsdag werd bekend dat ongeveer een half miljoen mensen dat hebben gedaan.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
6 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
6 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
10 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
11 uur geleden