Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes doden in Cuba door orkaan Oscar

Zes doden in Cuba door orkaan Oscar

HAVANA (ANP) - In Cuba zijn zes mensen om het leven gekomen door orkaan Oscar, meldt president Miguel Díaz-Canel maandag, zonder verder in detail te treden over de sterfgevallen. De storm zorgde in de Oost-Cubaanse provincie Guantánamo voor grote schade. Het communistische eiland kampt al dagen met grootschalige stroomuitval.

Oscar kwam zondagavond aan land als een orkaan van de eerste categorie met windsnelheden van meer dan 120 kilometer per uur en langs de kust golven tot vier meter hoog. Zware regenval veroorzaakte onder meer aardverschuivingen en overstromingen.

Cuba kampt sinds vrijdag met stroomstoringen. Het nationale stroomnetwerk viel meerdere keren volledig uit waardoor de tien miljoen inwoners van het land in het donker kwamen te zitten. Energieminister Vicente de la O Levy sprak van een "complexe" situatie. "Het laatste wat we willen is dat het hele systeem weer uitvalt door één omgevallen elektriciteitspaal", zei hij afgelopen weekend.

De regering liet maandag weten dat bijna 90 procent van de inwoners van hoofdstad Havana en een groot deel van de rest van Cuba weer stroom had. Stroomstoringen veroorzaakt door brandstoftekorten komen vaker voor op het eiland.

Meer uit Buitenland

Trump: VS gaan Straat van Hormuz blokkeren en controleren

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt op sociale media dat hij bevel heeft gegeven aan de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz te blokkeren en de scheepvaart bij de zeestraat te gaan controleren. Hij zegt ook schepen te gaan stoppen en onderzoeken waarvoor mogelijk tolgeld aan Iran is betaald.

23 minuten geleden
Alle Amerikaanse delegatieleden vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.

1 uur geleden
Meer dan de helft van de Hongaarse kiezers bracht al een stem uit

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De opkomst voor de parlementsverkiezingen in Hongarije is ongekend hoog. Tegen 13.00 uur heeft al 54,14 procent van de Hongaarse stemgerechtigden een stem uitgebracht, meldt de landelijke kiescommissie. Dat is beduidend hoger dan op dat moment van de dag in 2022, tijdens de vorige verkiezingen. Toen lag het percentage op 40,01 procent.

1 uur geleden
Iran: het is de VS niet gelukt ons vertrouwen te winnen

TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.

3 uur geleden
Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

6 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

8 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

8 uur geleden