Zes doden door tornado in Mississippi
JACKSON (ANP/DPA) - In de Amerikaanse staat Mississippi zijn zondag (lokale tijd) zeker zes mensen om het leven gekomen als gevolg van een tornado. Dat meldden lokale media.
Met name het zuiden van de VS wordt zondag geteisterd door zware stormen. Weerdienst NOAA waarschuwde zondagmiddag voor tornado's met windstoten tot 330 kilometer per uur. Die sprak van een "uitzonderlijk zeldzame gebeurtenis".
De doden vielen in Walthall County, Lawrence County en Jefferson Davis County in het zuidwesten van Mississippi. Beelden op sociale media laten zien hoe de tornado een spoor van vernieling hebben achtergelaten.
Louisiana
Behalve Mississippi zijn ook Texas, Alabama en Lousiana getroffen door het hevige weer. In Lousiana zijn zo'n driehonderd huizen vernield of beschadigd. Ook kwamen op veel plaatsen stroomstoringen voor.
Ook op maandag worden in grote delen van de VS zware stormen verwacht. Weerdiensten verwachten dat die vanuit het zuiden van het land naar de oostkust trekken.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.
2 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - Spanje geeft woensdag een aantal inlichtingenrapporten vrij over de plotselinge aankomst van tienduizenden migranten in Ceuta eind juli. De regering probeert twijfels weg te nemen over welke kennis er al op voorhand was over de toestroom en over de rol die Marokko daar mogelijk bij gespeeld heeft.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland geeft Oekraïne uit eigen voorraad nog wat luchtafweerraketten voor de cruciale Patriot-luchtafweer. Het gaat niet om de geavanceerdste Patriot-raketten maar om een variant die minder goed is opgewassen tegen Ruslands verwoestende ballistische raketten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering sluit het Britse consulaat in Oost-Jeruzalem. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar bekend nadat het Verenigd Koninkrijk maatregelen had aangekondigd tegen illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.
3 uur geleden