Zes doden door tornado in Mississippi
JACKSON (ANP/DPA) - In de Amerikaanse staat Mississippi zijn zondag (lokale tijd) zeker zes mensen om het leven gekomen als gevolg van een tornado. Dat meldden lokale media.
Met name het zuiden van de VS wordt zondag geteisterd door zware stormen. Weerdienst NOAA waarschuwde zondagmiddag voor tornado's met windstoten tot 330 kilometer per uur. Die sprak van een "uitzonderlijk zeldzame gebeurtenis".
De doden vielen in Walthall County, Lawrence County en Jefferson Davis County in het zuidwesten van Mississippi. Beelden op sociale media laten zien hoe de tornado een spoor van vernieling hebben achtergelaten.
Louisiana
Behalve Mississippi zijn ook Texas, Alabama en Lousiana getroffen door het hevige weer. In Lousiana zijn zo'n driehonderd huizen vernield of beschadigd. Ook kwamen op veel plaatsen stroomstoringen voor.
Ook op maandag worden in grote delen van de VS zware stormen verwacht. Weerdiensten verwachten dat die vanuit het zuiden van het land naar de oostkust trekken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het luxevliegtuig dat de Amerikaanse president Donald Trump van Qatar kreeg, wordt binnenkort ongeveer een maand aan de grond gehouden. Dat vertelde Trump nadat discussie was ontstaan over de veiligheid van de Boeing 747-8. Het toestel krijgt volgens de president upgrades.
30 minuten geledenKUMZAR (ANP) - In de Straat van Hormuz staat volgens de Britse scheepvaartmonitor UKMTO een schip in brand. UKMTO kreeg melding van een incident voor de kust van Oman, bij het dorp Kumzar.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De spelers van wereldkampioen Spanje zullen maandag in het centrum van Madrid gehuldigd worden. De autoriteiten verwachten dat daar ongeveer 1 miljoen mensen op afkomen.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Peter Magyar heeft schaaklegende Judit Polgár voorgedragen als de volgende president van Hongarije. Volgens hem heeft het land behoefte aan een staatshoofd "waar elke Hongaar trots op kan zijn" nadat Tamás Sulyok zaterdag aftrad.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen meer gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten nu het conflict met Iran escaleert. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder de Wall Street Journal en The New York Times.
13 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada laat tijdelijk geen buitenlandse reizigers toe die in de afgelopen 21 dagen in de Democratische Republiek Congo zijn geweest. Dit heeft de regering zondag bekendgemaakt. De voorzorgsmaatregel wordt maandag van kracht als het in Nederland 06.00 uur is.
14 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.
17 uur geleden