Zes doden door tornado in Mississippi
JACKSON (ANP/DPA) - In de Amerikaanse staat Mississippi zijn zondag (lokale tijd) zeker zes mensen om het leven gekomen als gevolg van een tornado. Dat meldden lokale media.
Met name het zuiden van de VS wordt zondag geteisterd door zware stormen. Weerdienst NOAA waarschuwde zondagmiddag voor tornado's met windstoten tot 330 kilometer per uur. Die sprak van een "uitzonderlijk zeldzame gebeurtenis".
De doden vielen in Walthall County, Lawrence County en Jefferson Davis County in het zuidwesten van Mississippi. Beelden op sociale media laten zien hoe de tornado een spoor van vernieling hebben achtergelaten.
Louisiana
Behalve Mississippi zijn ook Texas, Alabama en Lousiana getroffen door het hevige weer. In Lousiana zijn zo'n driehonderd huizen vernield of beschadigd. Ook kwamen op veel plaatsen stroomstoringen voor.
Ook op maandag worden in grote delen van de VS zware stormen verwacht. Weerdiensten verwachten dat die vanuit het zuiden van het land naar de oostkust trekken.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
6 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
13 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
14 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
14 uur geleden