Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes doden door schietpartij in een Walmart in Virginia

Zes doden door schietpartij in een Walmart in Virginia

CHESAPEAKE (ANP/RTR) - Bij een schietpartij in een Walmart-winkel in de Amerikaanse staat Virginia zijn zes doden gevallen. De schutter pleegde na de aanval thuis zelfmoord. Volgens de politie gebruikte de man een pistool en was hij manager van het filiaal waar het bloedbad plaatsvond. Hij schoot op werknemers in een ruimte waar ze pauzeerden. Het motief van de dader is nog onduidelijk.

President Joe Biden heeft de jongste grote schietpartij betreurd als "weer een afgrijselijke zinloze daad van geweld en bij meer tafels in het land zullen deze Thanksgiving (donderdag) lege stoelen staan". Biden drong opnieuw aan op meer actie tegen het bezit van vuurwapens.

Het afgelopen weekeinde schoot een man op bezoekers van een gayclub in Colorado Springs waarbij vijf doden en achttien gewonden vielen. Volgens de telling van gunviolence.org zijn er in de VS dit jaar al meer dan zeshonderd 'mass shootings' geweest. Daarmee worden schietpartijen bedoeld waarbij meer dan vier mensen worden geraakt door kogels zonder de dader mee te tellen.

Meer uit Buitenland

Chef VN-Wereldvoedselprogramma McCain stapt op

ROME (ANP) - "Met zwaar gemoed" treedt de directeur van het VN-Wereldvoedselprogramma (WFP) Cindy McCain terug. Dat schrijft McCain in een verklaring op X. Volgens de 71-jarige McCain staat haar gezondheid niet toe een dergelijke zware functie naar behoren in te vullen. In oktober kreeg ze een beroerte.

1 uur geleden
Noorse koning Harald uit het ziekenhuis ontslagen

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Noorse koning Harald wordt donderdag ontslagen uit het ziekenhuis. De 89-jarige monarch heeft "goed gereageerd" op de behandeling en is "snel hersteld", meldt het hof. Harald werd dinsdagavond op Tenerife opgenomen met een huidinfectie aan een van zijn benen.

1 uur geleden
Orbán belooft in brief geen opheffing blokkade lening Kyiv

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán belooft niet dat hij de blokkade van de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne opheft, als de EU een onderzoek gaat doen naar de vernielde Droezjba-pijpleiding. Dat blijkt uit zijn brief, in handen van het ANP, die hij donderdag aan de voorzitter van de EU-leiders António Costa heeft gestuurd.

1 uur geleden
Oekraïne: gesprekken met VS in Genève begonnen

GENÈVE (ANP) - De gesprekken tussen de Verenigde Staten en Oekraïne in Genève zijn begonnen, zegt het hoofd van de Oekraïense delegatie. Het overleg is een voorbereiding op een volgende gespreksronde, waarbij ook Rusland aanschuift. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is met de Amerikaanse president Donald Trump afgesproken dat ze in de loop van maart ook weer om tafel gaan met Rusland.

1 uur geleden
Premier wijst 24 maart aan voor Deense parlementsverkiezingen

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - De Denen kiezen op 24 maart een nieuw parlement. Premier Mette Frederiksen heeft gezegd dat ze de koning heeft gevraagd die dag te kiezen voor de stembusgang.

2 uur geleden
Oostenrijk telt deze winter 26 doden door lawines

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk zijn deze winter 26 mensen omgekomen door lawines, meldt de Oostenrijkse raad voor veiligheid in de Alpen (ÖKAS). Dat is "aanzienlijk meer" dan voorgaande jaren.

3 uur geleden
Brussel bevestigt brief Orbán aan voorzitter Costa

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad António Costa heeft een brief van de Hongaarse premier Viktor Orbán ontvangen. Dat bevestigt zijn woordvoerder. Over de inhoud ervan wil ze verder niets kwijt. Het is niet duidelijk of Costa donderdag met een reactie komt.

3 uur geleden