Zes deelnemers testreis Gran Canaria positief
LAS PALMAS (ANP) - Zes deelnemers aan een testvakantie van Corendon naar Gran Canaria zijn positief getest op corona. Deze reizigers moeten daar tien dagen in isolatie blijven. Ze worden wel nogmaals getest voor alle zekerheid. Corendon-topman Steven van der Heijden bevestigde een bericht hierover van RTL Nieuws. De mensen voelen zich volgens hem niet ziek.
De besmette toeristen verblijven in een aparte vleugel van een hotel, afgescheiden van de andere gasten. De andere 183 deelnemers aan de reis vliegen zaterdagmiddag als gepland naar Nederland.
Het kan zijn dat de tweede test wel negatief uitpakt, zoals eerder bij een testreis naar Rhodos ook is gebeurd, aldus Van der Heijden. Hij heeft geen idee hoe het zestal de besmetting heeft opgelopen. Iedereen was negatief toen de reis precies een week geleden begon. De deelnemers hadden op Gran Canaria bewegingsvrijheid.
Er zijn voorlopig geen nieuwe testreizen gepland, aldus Van der Heijden.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
4 uur geleden