
Zes Britse diplomaten Rusland uitgezet om spionage en sabotage
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet zes Britse diplomaten het land uit, omdat ze zich zouden bezighouden met spionage en sabotage. De Russische geheime dienst FSB zegt daarvoor bewijzen te hebben en heeft daarom de verblijfsvergunningen van de Britten ingetrokken.
Het gaat om medewerkers van een Brits kantoor van Buitenlandse Zaken in Moskou dat verantwoordelijk is voor de Britse belangen in Oost-Europa en Centraal-Azië. Maar volgens de FSB coördineert dat kantoor "de escalatie van de politieke en militaire situatie" en heeft het de opdracht om ervoor te zorgen dat Rusland de oorlog in Oekraïne verliest. De diplomaten zouden daarom een "bedreiging voor de veiligheid van de Russische Federatie" zijn.
Het uitzetten van deze zes Britten zou een "begin" zijn van een reactie op de Britse "onvriendelijke" activiteiten. De regering in Londen heeft nog niet gereageerd op de beschuldigingen en de uitzetting.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft in een video een dringende oproep gedaan aan zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om onmiddellijk een einde te maken aan de strijd in de Gazastrook en hulpgoederen toe te laten. Trump is volgens Al-Sisi in staat om de oorlog te stoppen, hulp te laten komen en een einde te maken aan het lijden".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump vervroegt de deadline die hij aan Rusland had gegeven. De Amerikaanse president kondigde veertien dagen geleden aan dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin vijftig dagen had om een staakt-het-vuren te sluiten met Oekraïne, anders zouden er zware heffingen volgen. Trump zei dat Poetin nu nog tien tot twaalf dagen heeft om in te stemmen met een bestand.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Twee grote Israëlische mensenrechtenorganisaties stellen dat Israël zich schuldig maakt aan een genocide op de Palestijnse bevolking in de Gazastrook. Volgens nieuwssite The Times of Israel zijn B'Tselem en Physicians for Human Rights de eerste grote Israëlische organisaties die deze beschuldiging uiten.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het dodental door ondervoeding en verhongering in de Gazastrook is maandag gestegen naar 147, meldt het lokale ministerie van Gezondheid. In de afgelopen 24 uur zijn veertien nieuwe sterfgevallen geregistreerd.
2 uur geledenPUTRAJAYA (ANP/RTR) - De premiers van Cambodja en Thailand zijn na bemiddeling van hun Maleisische ambtgenoot akkoord gegaan met een wapenstilstand aan hun omstreden grens. Het staakt-het-vuren gaat om middernacht in (19.00 uur Nederlandse tijd). De premier van Maleisië, Anwar Ibrahim, heeft de overeenkomst bekendgemaakt en zei dat er geen voorwaarden aan de wapenstilstand zijn verbonden.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - De hevige bosbranden die al dagenlang in meerdere regio's in Turkije woeden, hebben tot maandag aan zeker zeventien mensen het leven gekost. Volgens staatsomroep TRT hebben autoriteiten in de zeven provincies waar de branden nog actief zijn, tienduizenden burgers geëvacueerd uit steden als Karabük, Antalya, Mersin, Ankara en Kahramanmaraş.
6 uur geledenPUTRAJAYA (ANP/RTR/AFP) - De leiders van Thailand en Cambodja zijn in Maleisië begonnen aan overleg over het geweld in het grensgebied. De gesprekken zijn gericht op het bereiken van een wapenstilstand.
6 uur geleden