Zes auto's botsen op elkaar op A28 bij Ommen, uur vertraging
OMMEN (ANP) - Op de A28 van Groningen naar Amersfoort zijn dinsdagochtend zes auto's op elkaar gebotst. De ANWB meldt dat door het ongeluk een flinke file is ontstaan. De vertraging is opgelopen tot ruim een uur. Het ongeluk gebeurde rond 08.00 uur bij de afrit Ommen. Er is op dit moment maar een rijstrook geopend, om hulpdiensten de ruimte te geven.
Ook elders op de A28 is vertraging ontstaan. Bij Nieuwleusen was ook een ongeluk met meerdere voertuigen. De extra reistijd is daar 75 minuten. Het verkeer richting Zwolle wordt omgeleid. De ANWB verwacht dat de weg rond 09.15 uur weer vrij is.
Ook op andere plekken in Nederland is het dinsdagochtend druk op de weg, onder meer door regenbuien. Op het hoogtepunt stond er volgens de ANWB ruim 900 kilometer file. Rond 08.45 uur gaat het nog om een kleine 800 kilometer file. De meeste files staan volgens de ANWB in Noord-Brabant en Zuid-Holland.
Op de A1 richting Apeldoorn vond rond 07.15 uur een ongeluk plaats met een vrachtwagen en twee personenauto's. Ook daar liep de vertraging op tot een uur. Om 07.45 uur was de weg weer vrij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".
11 uur geleden