Zerrouki onzeker bij FC Twente voor eerste duel met Fiorentina
FLORENCE (ANP) - Het is onzeker of FC Twente donderdag in in het eerste duel met Fiorentina in de play-offs van de Conference League kan beschikken over Ramiz Zerrouki. De middenvelder, die in de belangstelling staat van Feyenoord, viel zondag geblesseerd uit in de gewonnen competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard (3-0). Zerrouki verscheen woensdagavond wel op het veld van het Stadio Artemio Franchi in Florence, maar hij sloeg een deel van de groepstraining over.
De Algerijnse international is normaal gesproken een vaste waarde in het elftal van trainer Ron Jans. "Voorafgaand aan dit seizoen hebben we uitgesproken dat we de groepsfase willen halen", zei Jans op de persconferentie. "Van de acht tegenstanders die we konden treffen, was Fiorentina de sterkste. Het is nu aan ons om te laten zien dat we dit aankunnen. We gaan ons eigen spel niet aanpassen aan dat van Fiorentina. Maar een competitie gaat over 34 duels en dit zijn nu twee wedstrijden, dan ben je meer op resultaat gericht. We houden vaak de nul, maar voorin meestal niet. Hopelijk is dat donderdagavond ook zo."
FC Twente won in de derde voorronde beide duels met de Servische club Cukaricki (3-1 in Belgrado, 4-1 in Enschede). De ploeg van Jans zette ook de eerste twee competitiewedstrijden in winst om. Fiorentina begon in de Serie A zondag met een zege op Cremonese (3-2). Rolando Mandragora maakte diep in de blessuretijd de winnende treffer.
FC Twente wordt donderdagavond in Florence gesteund door ruim 2200 supporters. "Ik hoop dat zij een geweldige wedstrijd zien", aldus Jans.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
2 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
6 uur geleden