Zerrouki onzeker bij FC Twente voor eerste duel met Fiorentina
FLORENCE (ANP) - Het is onzeker of FC Twente donderdag in in het eerste duel met Fiorentina in de play-offs van de Conference League kan beschikken over Ramiz Zerrouki. De middenvelder, die in de belangstelling staat van Feyenoord, viel zondag geblesseerd uit in de gewonnen competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard (3-0). Zerrouki verscheen woensdagavond wel op het veld van het Stadio Artemio Franchi in Florence, maar hij sloeg een deel van de groepstraining over.
De Algerijnse international is normaal gesproken een vaste waarde in het elftal van trainer Ron Jans. "Voorafgaand aan dit seizoen hebben we uitgesproken dat we de groepsfase willen halen", zei Jans op de persconferentie. "Van de acht tegenstanders die we konden treffen, was Fiorentina de sterkste. Het is nu aan ons om te laten zien dat we dit aankunnen. We gaan ons eigen spel niet aanpassen aan dat van Fiorentina. Maar een competitie gaat over 34 duels en dit zijn nu twee wedstrijden, dan ben je meer op resultaat gericht. We houden vaak de nul, maar voorin meestal niet. Hopelijk is dat donderdagavond ook zo."
FC Twente won in de derde voorronde beide duels met de Servische club Cukaricki (3-1 in Belgrado, 4-1 in Enschede). De ploeg van Jans zette ook de eerste twee competitiewedstrijden in winst om. Fiorentina begon in de Serie A zondag met een zege op Cremonese (3-2). Rolando Mandragora maakte diep in de blessuretijd de winnende treffer.
FC Twente wordt donderdagavond in Florence gesteund door ruim 2200 supporters. "Ik hoop dat zij een geweldige wedstrijd zien", aldus Jans.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
11 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
12 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardiniƫ en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
16 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
19 uur geleden