Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zenden definitief assistent-trainer van Faber bij PSV

Zenden definitief assistent-trainer van Faber bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Boudewijn Zenden wordt definitief assistent-trainer van Ernest Faber bij PSV. De oud-international was voor de winterstop al enkele wedstrijden aanwezig als assistent van Faber en heeft nu besloten die functie fulltime te vervullen.

"Hij gaat ook tijdens wedstrijden op de bank plaatsnemen", licht technisch manager John de Jong toe op de site van de Eindhovense club. "Boudewijn is vanaf heden voltijds lid van de staf en daar zijn we blij mee."

Faber volgde half december de ontslagen Mark van Bommel op als hoofdcoach bij PSV en is tot het einde van het seizoen aangesteld. Hij nam eerder al Adil Ramzi als assistent en wilde ook graag Zenden erbij. "Hij loopt al heel wat jaren in het topvoetbal mee. Eerst als speler, vervolgens in een ondersteunende rol als assistent-coach of specialistisch trainer. Ik ben er erg blij mee dat hij bereid is om zijn werkzaamheden nu uit te breiden."

Trainingsdagen

Zenden speelde onder meer bij PSV, FC Barcelona, Chelsea, Liverpool, Olympique Marseille en kwam 54 keer uit voor Oranje. Hij was de voorbije jaren steeds enkele trainingsdagen in de week werkzaam bij de A-selectie van PSV. Op verzoek van Faber en technisch manager De Jong accepteert hij nu een prominentere rol.

Naast Ramzi en Zenden kan Faber tijdens de trainingen ook enkele dagen per week rekenen op de ondersteuning van René Eijkelkamp. Oud-bondscoach Guus Hiddink is als adviseur aan de technische staf verbonden.

Meer uit Voetbal

PSV-tegenstander Club Brugge koploper na uitzege op Zulte Waregem

WAREGEM (ANP) - Club Brugge kan met een goed gevoel richting Eindhoven voor de ontmoeting woensdag met PSV in de Champions League. De Belgische topploeg won vrijdag de uitwedstrijd tegen Zulte Waregem in de hoogste divisie. Het werd 4-2 voor de club van trainer Ivan Leko.

12 uur geleden
Kane won Gouden Bal met klein verschil van Mbappé

PARIJS (ANP/AFP) - Harry Kane heeft met klein verschil de Gouden Bal gewonnen. Hij kreeg slechts 28 punten meer dan Kylian Mbappé. Dat blijkt uit de gedetailleerde puntentelling die het organiserende vakblad France Football vrijdag publiceerde.

12 uur geleden
Godts scoort weer voor winnende koploper Paris Saint-Germain

LE HAVRE (ANP) - Mika Godts heeft opnieuw gescoord voor Paris Saint-Germain. De oud-speler van Ajax deed dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Le Havre, die de club uit Parijs met 5-1 won.

14 uur geleden
Bekerhouder AZ in tweede ronde KNVB-beker tegen HSV Hoek

AMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.

17 uur geleden
AZ tegen Ajax nog zonder geblesseerde middenvelder Smit

ALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.

19 uur geleden
FC Utrecht zonder fans naar Telstar vanwege rellen na bekerduel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt zondag geen supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Telstar. De club heeft dat besloten na de ongeregeldheden van donderdagavond met de eigen aanhang na het bekerduel met Kozakken Boys.

20 uur geleden
Ajax ziet Berghuis terugkeren voor thuisduel met AZ

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis keert terug in de selectie van Ajax. Trainer Míchel Sánchez neemt hem op in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AZ. Berghuis stond de afgelopen zes weken aan de kant met een blessure.

20 uur geleden