Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zenden definitief assistent-trainer van Faber bij PSV

Zenden definitief assistent-trainer van Faber bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Boudewijn Zenden wordt definitief assistent-trainer van Ernest Faber bij PSV. De oud-international was voor de winterstop al enkele wedstrijden aanwezig als assistent van Faber en heeft nu besloten die functie fulltime te vervullen.

"Hij gaat ook tijdens wedstrijden op de bank plaatsnemen", licht technisch manager John de Jong toe op de site van de Eindhovense club. "Boudewijn is vanaf heden voltijds lid van de staf en daar zijn we blij mee."

Faber volgde half december de ontslagen Mark van Bommel op als hoofdcoach bij PSV en is tot het einde van het seizoen aangesteld. Hij nam eerder al Adil Ramzi als assistent en wilde ook graag Zenden erbij. "Hij loopt al heel wat jaren in het topvoetbal mee. Eerst als speler, vervolgens in een ondersteunende rol als assistent-coach of specialistisch trainer. Ik ben er erg blij mee dat hij bereid is om zijn werkzaamheden nu uit te breiden."

Trainingsdagen

Zenden speelde onder meer bij PSV, FC Barcelona, Chelsea, Liverpool, Olympique Marseille en kwam 54 keer uit voor Oranje. Hij was de voorbije jaren steeds enkele trainingsdagen in de week werkzaam bij de A-selectie van PSV. Op verzoek van Faber en technisch manager De Jong accepteert hij nu een prominentere rol.

Naast Ramzi en Zenden kan Faber tijdens de trainingen ook enkele dagen per week rekenen op de ondersteuning van René Eijkelkamp. Oud-bondscoach Guus Hiddink is als adviseur aan de technische staf verbonden.

Meer uit Voetbal

Van Bommel met België opnieuw onderuit tegen Frankrijk

SAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.

3 uur geleden
NAC wil zware straf voor vuurwerkafsteker in uitvak bij Vitesse

BREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.

6 uur geleden
Hato genomineerd voor Golden Boy-award voor voetbaltalent

TURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.

6 uur geleden
Portugese voetbalbond wil oplossing 'misverstand' over Ronaldo

LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.

13 uur geleden
Advocaat met Curaçao naar kwartfinales CONCACAF Nations League

PORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.

16 uur geleden
Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

1 dag geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

1 dag geleden