Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelfverzekerde Verstappen op jacht naar hattrick in Formule 1

Zelfverzekerde Verstappen op jacht naar hattrick in Formule 1

BAHREIN (ANP) - Max Verstappen gaat vol zelfvertrouwen op jacht naar zijn derde wereldtitel op rij in de Formule 1. De afgelopen testdagen in Bahrein sterkten hem in de overtuiging dat Red Bull voor het komende, lange seizoen een snelle en betrouwbare auto heeft gebouwd. Race 1 in de reeks van 23 is zondag de Grote Prijs van Bahrein.

"De auto reageerde goed op alles wat we deden. Ik ben erg tevreden over de testperiode, iedere keer dat ik in de auto sprong, voelde ik me comfortabel en kon ik meteen pushen", was zijn conclusie na 204 vrijwel probleemloze rondjes op het circuit van Sakhir.

Verstappen was niet de enige die positief sprak over de RB19. Vrijwel iedereen die op welke manier dan ook betrokken is bij de koningsklasse van de autosport, zag een sterke Red Bull en bestempelde de Nederlander meteen tot topfavoriet in het kampioenschap.

Pikorde

Afgaande op de testdagen lijkt de pikorde ongeveer hetzelfde als die van vorig jaar. Ferrari (met Charles Leclerc en Carlos Sainz) en Mercedes (met Lewis Hamilton en George Russell) zullen de grootste uitdagers van Red Bull zijn. En mogelijk komt Aston Martin erbij.

"Zij hebben echt een grote stap voorwaarts gemaakt", vindt ook teambaas Christian Horner van Red Bull. "Het ziet ernaar uit dat Aston Martin het juiste ontwerp heeft gevonden voor zijn auto. Ze zitten niet al te ver meer van ons vandaan en vooral Fernando Alonso oogt zeer strijdvaardig."

Onverminderd ambitieus

Alonso, tweevoudig wereldkampioen, is met 41 jaar de oudste van de twintig coureurs. Hij begint aan zijn twintigste seizoen en heeft in 356 grands prix gereden.

De 38-jarige Hamilton begint in Bahrein aan zijn 311e grand prix. De zevenvoudig wereldkampioen is onverminderd ambitieus; hij wil als eerste coureur in de geschiedenis een achtste wereldtitel. De testdagen waren niet heel hoopgevend. "We hebben nog een hoop werk te doen, het is nog steeds niet perfect. We kunnen momenteel niet tippen aan de Red Bulls en de Ferrari's", luidde het oordeel van Hamilton na de testdagen.

Nyck de Vries

Nyck de Vries maakt zijn debuut als wedstrijdrijder bij AlphaTauri. Hij zal blij zijn als hij in de punten kan rijden, want zijn auto is niet de snelste. De 28-jarige Fries gebruikte de testdagen om de AlphaTauri goed te leren kennen; hij reed van alle coureurs de meeste ronden, liefst 246. "Ik heb drie goede dagen gehad en ik voel me goed. Ik ben er klaar voor en realiseer me dat ik de kans heb mijn droom te leven", aldus De Vries.

Verstappen won vorig jaar een recordaantal van vijftien races. Hij staat inmiddels op 35 grand-prixzeges en bezet de zesde plaats op de eeuwige ranglijst. De Braziliaan Ayrton Senna is de nummer vijf met 41 zeges. Hij veroverde drie wereldtitels, maar niet op een rij. Drie titels achter elkaar is tot nog toe alleen Michael Schumacher, Lewis Hamilton, Juan Manuel Fangio en Sebastian Vettel gelukt.

Meer uit Sport

Oud-Tourwinnaar Ullrich gewond bij verkeersongeval

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig Tourwinnaar Jan Ullrich is gewond geraakt bij een verkeersongeval in zijn woonplaats. Een auto reed de 51-jarige Duitser aan, toen hij aan het fietsen was. De winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1997 liep kneuzingen op en een gebroken sleutelbeen, meldde Eurosport.

2 uur geleden
Atleet Omalla veilt zijn gouden olympische medaille van Parijs

DALLAS (ANP) - Atleet Eugene Omalla heeft zijn gouden medaille van de Olympische Spelen in Parijs ter veiling aangeboden. Veilinghuis Heritage Auctions Sports presenteert de gouden plak op zijn website. Er ligt inmiddels een bod van 22.000 dollar (omgerekend 20.000 euro).

3 uur geleden
Spaanse favoriet Landa valt uit in Giro met gebroken rugwervel

TIRANA (ANP) - De Spaanse wielrenner Mikel Landa heeft een rugwervel gebroken door zijn val in de slotkilometers van de eerste etappe in de Ronde van Italië. De kopman van de Belgische ploeg Soudal Quick-Step moet in een stabiele houding blijven liggen in het ziekenhuis van Tirana, meldt de ploeg in een medische update.

5 uur geleden
Niet topfitte Van Aert aast op roze trui in tijdrit Giro

TIRANA (ANP) - Wout van Aert kondigt een aanval op de roze trui aan in de tweede etappe van de Ronde van Italië, een individuele tijdrit. "Je krijgt niet veel kansen om de roze trui te veroveren, dus ik zal er zeker voor gaan. Ik kan de tijdrit ingaan in een uitstekende uitgangspositie, dus we zullen zien wat er mogelijk is", zei de Belgische wielrenner op de website van zijn Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike.

5 uur geleden
Golfer Luiten nog net in top 10 Turkish Airlines Open

ANTALYA (ANP) - Golfer Joost Luiten staat na de tweede ronde van het Turkish Airlines Open in Antalya nog net in de top 10. De 39-jarige Nederlander deelt na een ronde van 70 slagen, één onder par, de achtste plaats met zes onder par totaal. Hij heeft al wel vijf slagen achterstand op de Fransman Martin Couvra, die leidt met elf onder par.

7 uur geleden
Pedersen sprint naar zege in eerste rit Giro en grijpt roze trui

TIRANA (ANP) - Mads Pedersen heeft de eerste etappe van de 108e Ronde van Italië op zijn naam geschreven. De Deense renner van Lidl-Trek was de snelste in de sprint van een klein peloton na een rit over 160 kilometer door Albanië, met de start in Durrës en de finish in hoofdstad Tirana. De Belg Wout van Aert (Visma - Lease a Bike) drukte zijn wiel als tweede over de finishlijn. Pedersen mag zaterdag in de roze trui de tweede etappe rijden, een individuele tijdrit over 13,7 kilometer.

8 uur geleden
Wielrenster Vos behaalt tweede etappezege in Vuelta Femenina

BALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.

11 uur geleden