Zelfverzekerde Verstappen op jacht naar hattrick in Formule 1
BAHREIN (ANP) - Max Verstappen gaat vol zelfvertrouwen op jacht naar zijn derde wereldtitel op rij in de Formule 1. De afgelopen testdagen in Bahrein sterkten hem in de overtuiging dat Red Bull voor het komende, lange seizoen een snelle en betrouwbare auto heeft gebouwd. Race 1 in de reeks van 23 is zondag de Grote Prijs van Bahrein.
"De auto reageerde goed op alles wat we deden. Ik ben erg tevreden over de testperiode, iedere keer dat ik in de auto sprong, voelde ik me comfortabel en kon ik meteen pushen", was zijn conclusie na 204 vrijwel probleemloze rondjes op het circuit van Sakhir.
Verstappen was niet de enige die positief sprak over de RB19. Vrijwel iedereen die op welke manier dan ook betrokken is bij de koningsklasse van de autosport, zag een sterke Red Bull en bestempelde de Nederlander meteen tot topfavoriet in het kampioenschap.
Pikorde
Afgaande op de testdagen lijkt de pikorde ongeveer hetzelfde als die van vorig jaar. Ferrari (met Charles Leclerc en Carlos Sainz) en Mercedes (met Lewis Hamilton en George Russell) zullen de grootste uitdagers van Red Bull zijn. En mogelijk komt Aston Martin erbij.
"Zij hebben echt een grote stap voorwaarts gemaakt", vindt ook teambaas Christian Horner van Red Bull. "Het ziet ernaar uit dat Aston Martin het juiste ontwerp heeft gevonden voor zijn auto. Ze zitten niet al te ver meer van ons vandaan en vooral Fernando Alonso oogt zeer strijdvaardig."
Onverminderd ambitieus
Alonso, tweevoudig wereldkampioen, is met 41 jaar de oudste van de twintig coureurs. Hij begint aan zijn twintigste seizoen en heeft in 356 grands prix gereden.
De 38-jarige Hamilton begint in Bahrein aan zijn 311e grand prix. De zevenvoudig wereldkampioen is onverminderd ambitieus; hij wil als eerste coureur in de geschiedenis een achtste wereldtitel. De testdagen waren niet heel hoopgevend. "We hebben nog een hoop werk te doen, het is nog steeds niet perfect. We kunnen momenteel niet tippen aan de Red Bulls en de Ferrari's", luidde het oordeel van Hamilton na de testdagen.
Nyck de Vries
Nyck de Vries maakt zijn debuut als wedstrijdrijder bij AlphaTauri. Hij zal blij zijn als hij in de punten kan rijden, want zijn auto is niet de snelste. De 28-jarige Fries gebruikte de testdagen om de AlphaTauri goed te leren kennen; hij reed van alle coureurs de meeste ronden, liefst 246. "Ik heb drie goede dagen gehad en ik voel me goed. Ik ben er klaar voor en realiseer me dat ik de kans heb mijn droom te leven", aldus De Vries.
Verstappen won vorig jaar een recordaantal van vijftien races. Hij staat inmiddels op 35 grand-prixzeges en bezet de zesde plaats op de eeuwige ranglijst. De Braziliaan Ayrton Senna is de nummer vijf met 41 zeges. Hij veroverde drie wereldtitels, maar niet op een rij. Drie titels achter elkaar is tot nog toe alleen Michael Schumacher, Lewis Hamilton, Juan Manuel Fangio en Sebastian Vettel gelukt.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
5 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
16 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
17 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
17 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
21 uur geleden