Zelfverzekerde Van Klinken helpt onzekere Schilder aan goud
ROME (ANP) - Jessica Schilder dankte na het behalen van haar tweede Europese titel kogelstoten landgenote Jorinde van Klinken, die het zilver behaalde. "Jorinde heeft mij enorm geholpen", zei de Volendamse kampioene na de finale in Stadio Olimpico van Rome. "Zij komt heel zelfverzekerd over en ik ben net een lulletje rozenwater, voel me klein. Door haar kreeg ik ook wat zelfvertrouwen en dat heeft wel gewerkt. Het was een goede samenwerking."
Schilder en Van Klinken waren verbaasd over het goud en zilver, want met afstanden van 18,77 en 18,67 meter is een medaille normaal gesproken onhaalbaar. Schilder had wel een verklaring. "Iedereen is vermoeid, dat was wel te zien. Het is nog vroeg in het seizoen en iedereen is nog in zware training voor de Olympische Spelen. Bovendien hadden we in de ochtend al de kwalificaties gestoten en dat vraagt ook energie."
Kortom, alle kogelstootsters waren in de finale "een beetje leeg", zei Schilder. "Meestal is je laatste worp de verste, maar nu was het de eerste. Daar kon je al aan zien dat er vermoeidheid in zat. Voor mij was het een verschrikkelijke finale, want ik bleef tot de laatste ronde maar denken dat nog iemand over die afstand van mij zou gaan. Het duurde zo lang tot we bij die zesde poging zaten."
Besef ontbreekt nog
Van Klinken meende bij de concurrentie te zien dat de overtuiging ontbrak. "Niemand had vooraf kunnen voorspellen dat we met deze afstanden goud en zilver zouden winnen. Het was wel duidelijk dat de vorm er nog niet was en dat iedereen zich daar ook van bewust was. In zo'n finale is het dan maar net wie er wel eentje goed raakt. Dat hebben Jessica en ik allebei niet gedaan, maar het was toch goed genoeg."
Bij Schilder moest het besef van wat ze had gepresteerd nog even indalen. "Ik had deze tweede gouden medaille niet zien aankomen. Het besef zal de komende dagen wel komen. Eerst ga ik eens even lekker uit mijn dak en zaterdag ga ik Jorinde aanmoedigen in de finale van het discuswerpen."
Twee medailles
Van Klinken mikt op twee medailles deze EK. "Dat is mijn ambitie. Het is in 55 jaar niet gebeurd dat een vrouw bij het kogelstoten én discuswerpen een medaille won, dus het wordt tijd", aldus de in Assen geboren atlete, die de afgelopen jaren vooral vertoefde in de Verenigde Staten. "Het is pittig, maar ik weet wat ik ervoor moet doen en ik heb ook het vertrouwen dat ik het kan. Ik geniet van deze toernooien. Wereldrecords verbreken in het discuswerpen en kogelstoten is heel moeilijk, dus ook om die reden zoek ik deze uitdaging."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de US Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg titelverdedigster Aryna Sabalenka in drie sets (6-4 5-7 6-2) en voorkwam daarmee dat de speelster uit Belarus het grandslamtoernooi van New York voor de derde keer op rij won.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
7 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
9 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.
10 uur geleden