Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelfstandige pakketbezorgers in hoger beroep over tarieven PostNL

Zelfstandige pakketbezorgers in hoger beroep over tarieven PostNL

DEN HAAG (ANP) - De vereniging voor zelfstandige pakketbezorgers BVPD gaat in hoger beroep in een zaak tegen PostNL omdat de organisatie het niet eens is met de tarieven van het post- en pakketbedrijf. "Van PostNL mag geëist worden dat ze als voormalig staatsbedrijf met extreme marktmacht zich maatschappelijk zorgvuldig opstelt en eerlijke tarieven hanteert", laat advocaat Danny Snijders van de pakketbezorgers weten.

In december oordeelde de rechter in Den Haag nog dat PostNL een bezorgbedrijf uit Nieuw-Vennep niet met terugwerkende kracht hogere tarieven hoefde te betalen. BVPD startte de procedure via het Noord-Hollandse bedrijf. De vereniging wilde zo de vermeende onderbetaling door PostNL aan alle zelfstandige pakketbezorgers aan de kaak stellen, maar daar kon de rechter niet over oordelen.

De rechter vond het ook niet duidelijk in hoeverre het bezorgbedrijf in kwestie had geleden onder de lage tarieven die PostNL zou betalen. Die informatie had het bezorgbedrijf namelijk niet aangeleverd, waarmee ook niet bewezen werd dat de onderneming in de knel zat of zou komen.

Doodsimpele vraag

Snijders zegt er vertrouwen in te hebben dat het gerechtshof Den Haag in het hoger beroep tot andere conclusies zal komen. "De rechter moet uiteindelijk een doodsimpele vraag beantwoorden. Vinden we nu echt dat een dergelijk systeem van uitknijpen, gebaseerd op de enorme machtspositie van PostNL over haar onderaannemers, in Nederland thuishoort?" Het is nog niet bekend wanneer de beroepszaak dient.

PostNL stelt in een reactie dat het in de zaak niet gaat over de tarieven van PostNL in brede zin maar over de afspraken tussen PostNL en één specifieke ondernemer, die de zaak heeft aangespannen. Daarbij het benadrukt het bedrijf dat de rechter PostNL vorige keer in het gelijk heeft gesteld. "Het vonnis was eenduidig en helder. Wij zien het hoger beroep dan ook met vertrouwen tegemoet."

Meer uit Financieel

Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

20 minuten geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

56 minuten geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

2 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

4 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

5 uur geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

7 uur geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

7 uur geleden