Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelfs Kuipers kan al niet meer zonder de VAR

Zelfs Kuipers kan al niet meer zonder de VAR

ZEIST (ANP) - Hij leidde op eigen waarneming finales van de Champions League, Europa League en de Confederations Cup. Toch kan topscheidsrechter Björn Kuipers zich al niet meer voorstellen dat hij het zonder de hulp van videoarbitrage moet doen. "De VAR maakt het leven van een scheidsrechter makkelijker. De eerlijkheid van het spel neemt toe, duidelijke fouten gaan eruit", zegt Kuipers na een evaluatie met zijn collega's in Zeist, waar de eerste seizoenshelft werd besproken. De VAR, die nu anderhalf jaar wordt gebruikt in de eredivisie, was het meest besproken onderwerp.

"Voor ons als scheidsrechters is het al niet meer voor te stellen dat we het zonder de VAR moeten doen", aldus Kuipers. "Langzaam maar zeker komen we bij de situatie die we willen hebben. De VAR doet op heel veel momenten goed z'n werk. Maar we blijven altijd maar praten over de momenten die niet goed gaan. Dan zeggen mensen: waar was die VAR? Dat heeft vaak met interpretatie te maken. En soms maakt de VAR ook een fout. Het blijft mensenwerk, ook met scheidsrechters achter de tv-schermen."

Bijna dertig jaar floot Kuipers z'n wedstrijden zonder technologische hulpmiddelen. "Maar toch had ik die graag al eerder willen hebben. Zoals in 2015 in de Champions League bij Chelsea - Paris Saint-Germain. Dat was mijn slechtste wedstrijd ooit. Ik gaf al vroeg een rode kaart aan Zlatan Ibrahimovic, maar die had de VAR denk ik ook niet teruggedraaid. Daarna miste ik een elleboog van David Luiz, die had er ook af gemoeten. En zo waren er nog een paar momenten waarin ik er naast zat. In die wedstrijd had ik héél graag hulp van de VAR willen hebben."

EK 2020

Kuipers was met zijn vaste assistenten Sander van Roekel en Erwin Zeinstra actief op de WK's van 2014 en 2018 en de EK's van 2012 en 2016. Alles wijst erop dat 'Team Kuipers' komende zomer op het EK 2020 ook weer van de partij is. "Eigenlijk was het WK 2018 mijn laatste grote toernooi, maar de UEFA vroeg kort daarna al of ik nog even door wil gaan. Dat wilde ik wel, mits ik niet de jonge generatie in de weg zou staan. Misschien hebben we nu komende zomer wel een unicum met twee Nederlandse scheidsrechters op het EK, Danny Makkelie en ik."

De 46-jarige supermarkteigenaar uit Oldenzaal mist alleen nog de finale van een groot landentoernooi op zijn palmares. In de WK-finale van 2018 stond hij als vierde man langs in het veld in het Loezjniki-stadion. "Natuurlijk zou ik de EK-finale heel graag willen fluiten, laat dat duidelijk zijn. Maar ik ben niet de enige. Ach, laat ik eerst maar afwachten of ik mag gaan", zegt Kuipers glimlachend.

Meer uit Voetbal

Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

41 minuten geleden
Ajax profiteert met 0-0 bij PEC Zwolle nauwelijks van verlies NEC

ZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.

1 uur geleden
Feyenoord-aanwinst Sterling krijgt tegen Twente weer reserverol

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.

1 uur geleden
FIFA volgt situatie in Iran met oog op WK voetbal nauwlettend

ZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.

2 uur geleden
Spits Weghorst keert terug in basis bij Ajax tegen PEC

ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.

4 uur geleden
PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

16 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

16 uur geleden