Zelfbedieningsgroothandels ook open voor consument
AMSTERDAM (ANP) - Zelfbedieningsgroothandels zoals die van de Sligro en de Makro openen in de loop van donderdag tijdelijk hun deuren voor de consument. Dat meldt het CBL, de koepelorganisatie van supermarkten en foodservicebedrijven. Het opengooien van de winkels, die doorgaans alleen voor bedrijven open zijn, maakt deel uit van het noodpakket dat de levensmiddelensector eerder deze week presenteerde aan minister-president Mark Rutte.
Een woordvoerster van het CBL benadrukt dat het niet de bedoeling is dat consumenten nu massaal bij de groothandels gaan hamsteren. Hoewel voor zover bekend geen beperkingen gelden voor de producten die worden ingeslagen, kan ze zich goed voorstellen dat winkels besluiten om quota in te stellen voor producten. Die beslissing ligt bij de winkels zelf.
Om de supermarkten beter bevoorraad te krijgen zou CBL ook graag zien dat de leveringstijden aan supermarkten worden verruimd. Daarbij wordt ook aan nachtelijke bevoorrading gedacht. Nu nog zitten de supermarkten vast aan de zogeheten venstertijden die gemeenten hanteren. Momenteel wordt overleg gevoerd met gemeenten om deze aangepast te krijgen.
Door de coronacrisis zijn vele Nederlanders aan het hamsteren geslagen, ondanks herhaaldelijke verzoeken om dat niet te doen. De omzet van de supers afgelopen week lag op het niveau van de drukke week voor kerst. Supermarkten proberen met man en macht de winkels gevuld te houden.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.
8 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery voert gesprekken met de oprichter van een prominent beleggingsfonds over een mogelijke overname van de televisienetwerken van het entertainmentconcern. Dit melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse bank BNP Paribas heeft bevestigd exclusieve gesprekken te voeren over de overname van autoleasebedrijf Athlon. Die van oorsprong Nederlandse onderneming is nu in handen van Mercedes-Benz.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft bindende afspraken gemaakt over verduurzaming met Cosun, producent van onder meer Aviko-friet. Dat melden minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) aan de Tweede Kamer. De definitieve plannen zijn minder ambitieus dan in een intentieverklaring die eerder dit jaar werd getekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft accountants- en adviesbureau BDO een boete van 765.000 euro opgelegd vanwege fraude bij examens. Medewerkers van BDO deelden antwoorden of maakten examens samen, maar het bedrijf signaleerde dit niet.
3 uur geleden