Zelensky ziet strijdmakker in nieuwe Argentijnse president
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat hij met de Argentijnse ultraliberale president Javier Milei een nieuwe bondgenoot heeft in de strijd tegen Rusland. Tijdens zijn bezoek aan Buenos Aires omhelsde Zelensky Milei en zei hij "overtuigd te zijn dat de samenwerking tussen Oekraïne en Argentinië zal toenemen".
De nieuwe Argentijnse president kreeg internationaal vooral veel aandacht door zijn radicale voorstellen, zoals het afschaffen van de centrale bank en het vervangen van de lokale munt door de dollar.
Maar Zelensky zag bij de populist ook "duidelijk steun voor Oekraïne". Milei had onder meer voorgesteld om een vredestop voor Oekraïne te organiseren in zijn land. Zelensky prees "de nieuwe start" voor Argentinië waar Milei het tijdens zijn inauguratietoespraak over had, en zei de nieuwe president en het hele Argentijnse volk succes te wensen.
Poetin
Na zijn overwinning in november kreeg Milei ook felicitaties van de Russische president Vladimir Poetin, hoewel de Argentijn eerder had aangegeven de relaties met Rusland te willen verbreken. "We zullen Milei beoordelen op basis van de uitspraken die hij doet na zijn beëdiging", zei de Kremlinwoordvoerder Dmitry Peskov toen.
Ook de Hongaarse premier Viktor Orban was bij de inauguratie van Milei aanwezig. Zelensky ging kort met Orban in gesprek, maar het is niet duidelijk wat de twee tegen elkaar hebben gezegd. Orban ligt dwars als het gaat om de toetredingsgesprekken van Kyiv tot de Europese Unie.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
4 uur geleden