Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky wil veiligheidsgaranties voor overleg met Poetin

Zelensky wil veiligheidsgaranties voor overleg met Poetin

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil naar eigen zeggen binnen tien dagen veiligheidsgaranties krijgen. Dat moet gebeuren voor een eventueel topoverleg over de beëindiging van de strijd in zijn land.

Zelensky zou daarbij met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin over vrede gaan spreken. Erna zou een top volgen met zijn drieën, met Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump. Zelensky ziet besprekingen graag in Oostenrijk, Turkije of Zwitserland plaatsvinden. De Verenigde Staten zouden aansturen op Hongarije als ontmoetingsplek.

Poetin opperde om in Moskou af te spreken, maar dat ziet Zelensky niet zitten.

China

Voor het waarborgen van Oekraïnes veiligheid kan China in ieder geval niet dienen, zei Zelensky. China liet Oekraïne in de steek toen Rusland binnenviel en hielp juist de vijand, stelt hij.

Rusland eiste woensdag opnieuw zeggenschap over veiligheidsgaranties voor zijn buurland. Rusland verwees naar zijn eerdere voorstel om zichzelf, China en andere grootmachten een veto te geven over hulp aan Oekraïne.

Sinds Trump een slinger gaf aan het overleg over de beëindiging van de oorlog werken Oekraïnes bondgenoten met nieuwe haast aan veiligheidsgaranties.

Meer uit Buitenland

VK ziet aantal asielverzoeken stijgen naar recordhoogte

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het aantal asielaanvragen in het Verenigd Koninkrijk is gestegen naar een recordhoogte. Bijna 111.100 mensen vroegen in de twaalf maanden tot en met juni asiel aan, het hoogste cijfer sinds de registratie in 1979 begon.

4 minuten geleden
Trump pakt tegenwerking Hongarije aan, zegt Zelensky

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten bewerken Hongarije om Oekraïne toe te laten tot de Europese Unie, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De Hongaarse premier Viktor Orbán verzet zich nu nog fel tegen EU-lidmaatschap voor Oekraïne, een van de 'veiligheidsgaranties' waar het land naar streeft.

2 uur geleden
Poolse aanklager: drone kwam waarschijnlijk uit richting Belarus

WARSCHAU (ANP/RTR) - De drone die woensdag neerstortte in het oosten van Polen, kwam waarschijnlijk uit de richting van Belarus, aldus een regionale aanklager. De Poolse defensieminister zei eerder dat het om een Russische drone ging en sprak over provocatie. Rusland is de belangrijkste bondgenoot van Belarus.

3 uur geleden
Hongarije blijft bereid plaats te bieden aan vredesoverleg

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - Hongarije is bereid de gastheer te zijn van eventuele vredesgesprekken tussen de Oekraïense en Russische leiders. De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó zegt dat Hongarije al twee keer eerder heeft aangeboden vredesoverleg tussen Oekraïne en Rusland te organiseren. Dat aanbod staat volgens hem nog steeds.

3 uur geleden
Oekraïne meldt grootste Russische aanval in weken

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft de grootste nachtelijke aanval in weken op Oekraïne uitgevoerd. Volgens de Oekraïense luchtmacht werden 574 drones en 40 raketten afgevuurd, waarvan er respectievelijk 546 en 31 zijn neergehaald.

4 uur geleden
VS sturen drie oorlogsschepen naar kust Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten sturen drie oorlogsschepen richting Venezuela om drugssmokkel tegen te gaan, meldt een Amerikaanse functionaris aan persbureau AFP. Naast de torpedobootjagers wil Washington volgens Amerikaanse media ook 4000 mariniers in de regio inzetten.

5 uur geleden
Bolsonaro wilde asiel aanvragen in Argentinië, zegt politie

BRASILIA (ANP/AFP/DPA) - De Braziliaanse politie wil dat oud-president Jair Bolsonaro en zijn zoon Eduardo worden aangeklaagd voor belemmering van de rechtsgang in de zaak over de vermeende couppoging. Dat staat in een woensdag vrijgegeven rapport. Ook onthult de politie dat Bolsonaro vorig jaar asiel in Argentinië wilde aanvragen.

6 uur geleden