Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky wil internationaal onderzoek naar vliegtuigcrash

Zelensky wil internationaal onderzoek naar vliegtuigcrash

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat er een internationaal onderzoek komt naar de omstandigheden waaronder een vliegtuig in Rusland is neergestort. Kyiv zegt niet zeker te weten dat daar 65 Oekraïense gevangen aan boord waren, zoals Rusland beweert, maar Zelensky sluit dat ook niet uit.

"Het is duidelijk dat de Russen spelen met de levens van Oekraïense gevangenen, de gevoelens van hun geliefden en de emoties van onze samenleving", aldus de president.

Volgens het Kremlin heeft Oekraïne het vliegtuig uit de lucht geschoten, maar dat hebben de Oekraïners niet bevestigd. Zij zeggen wel dat er een gevangenenruil gepland stond voor woensdag. Maar de Russen hebben volgens Kyiv geen waarschuwing afgegeven dat er een vliegtuig met gevangenen aankwam, zoals gebruikelijk is bij dit soort ruilen.

Rusland heeft met spoed een extra vergadering aangevraagd van de VN-Veiligheidsraad, die donderdag bijeen komt.

Meer uit Buitenland

Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

1 uur geleden
Hongkong: 13 arrestaties om dodelijke flatbrand, 151 doden

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.

1 uur geleden
Kallas: cruciale week voor diplomatie voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.

2 uur geleden
BBC: Georgië gebruikte chemisch wapen uit WOI tegen betogers

TBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.

2 uur geleden
Burgemeester Seoul aangeklaagd om financieren van peilingen

SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse OM klaagt de burgemeester van Seoul aan op verdenking van het meermaals financieren van opiniepeilingen. Oh Se-hoon zou in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen van 2021 via een tussenpersoon omgerekend ruim 19.000 euro hebben neergelegd voor de peilingen. Volgens staatspersbureau Yonhap zocht Oh naarstig naar een peiling die liet zien dat hij voor zou staan op zijn rivaal Na Kyung-won.

3 uur geleden
Analyse: meer baby's in Oeganda met hiv geboren na stop hulp VS

DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.

5 uur geleden
Trump: stop asielbeslissingen gaat lang duren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.

7 uur geleden