Zelensky wil dubbele nationaliteit mogelijk maken
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft buitenlandse strijders uitzicht gegeven op een Oekraïens paspoort. Hij kondigde op sociale media wetgeving aan om een dubbele nationaliteit mogelijk te maken. Dat moet vrijwilligers die voor zijn land vechten uiteindelijk de mogelijkheid geven om de Oekraïense nationaliteit te bemachtigen.
Oekraïne kreeg na aanvang van de Russische invasie hulp van duizenden buitenlandse vrijwilligers. Die hebben meegevochten aan het front. De vrijwilligers komen uit allerlei landen, waaronder ook buurlanden Rusland en Belarus. Dat laatste land geldt juist als een belangrijke bondgenoot van Rusland. Sommige Russische troepen vielen Oekraïne binnen via het grondgebied van Belarus.
Zelensky zei dat buitenlandse vrijwilligers voor zijn land hebben gevochten "alsof het hun thuisland was". Hij zei dat Oekraïne daarom ook een thuis moet worden voor die groep. Er moet wel een beperking gaan gelden: het zou niet de bedoeling zijn dat mensen naast de Oekraïense straks ook de Russische nationaliteit hebben.
Meer uit Buitenland
NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is uit het ziekenhuis ontslagen, anderhalve week na de mislukte executiepoging in de Amerikaanse staat Tennessee. Dat melden het lokale tv-station WVLT en andere Amerikaanse media. Ze is teruggebracht naar de gevangenis waar ze al meer dan dertig jaar vastzit, laten haar advocaten weten.
4 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De politie in India heeft in New Delhi meer dan 2000 demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.
6 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.
7 uur geleden