Zelensky wil dubbele nationaliteit mogelijk maken
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft buitenlandse strijders uitzicht gegeven op een Oekraïens paspoort. Hij kondigde op sociale media wetgeving aan om een dubbele nationaliteit mogelijk te maken. Dat moet vrijwilligers die voor zijn land vechten uiteindelijk de mogelijkheid geven om de Oekraïense nationaliteit te bemachtigen.
Oekraïne kreeg na aanvang van de Russische invasie hulp van duizenden buitenlandse vrijwilligers. Die hebben meegevochten aan het front. De vrijwilligers komen uit allerlei landen, waaronder ook buurlanden Rusland en Belarus. Dat laatste land geldt juist als een belangrijke bondgenoot van Rusland. Sommige Russische troepen vielen Oekraïne binnen via het grondgebied van Belarus.
Zelensky zei dat buitenlandse vrijwilligers voor zijn land hebben gevochten "alsof het hun thuisland was". Hij zei dat Oekraïne daarom ook een thuis moet worden voor die groep. Er moet wel een beperking gaan gelden: het zou niet de bedoeling zijn dat mensen naast de Oekraïense straks ook de Russische nationaliteit hebben.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) heeft voor het eerst sinds haar oprichting genoeg zetels om samen met haar bondgenoot UDR een fractie te kunnen vormen in de Senaat. Dat heeft partijvoorzitter Jordan Bardella meegedeeld na de verkiezingen voor het hogerhuis.
1 uur geledenLOURDES (ANP/RTR) - Paus Leo heeft zondag tijdens een ontmoeting met Franse slachtoffers van misbruik opnieuw zijn vastberadenheid uitgesproken om een einde te maken aan het misbruik van kinderen door katholieke geestelijken. Dat meldde het Vaticaan enkele uren nadat de paus de Kerk had opgeroepen haar eigen tekortkomingen te erkennen en haar "diepe wonden" te helen.
2 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft zondag zijn aftreden aangekondigd. Daarmee maakt hij een einde aan zijn tweede en laatste ambtstermijn van vijf jaar en maakt hij de weg vrij voor vervroegde presidentsverkiezingen. Het aftreden van Vučić was verwacht.
3 uur geledenNIEDERHAUSEN (ANP/DPA) - Een 84-jarige man heeft zondag in de West-Duitse plaats Niederhausen tijdens het parkeren zijn echtgenote doodgereden, meldt de politie. Bij het achteruit inparkeren botste de man tegen een geparkeerd voertuig aan. Vervolgens reed hij om onbekende redenen hard vooruit, waarbij hij zijn 80-jarige vrouw raakte, die voor de auto stond.
3 uur geledenMEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.
5 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Een ruime meerderheid van de Zwitsers heeft in een referendum een voorstel verworpen om de neutraliteit van hun land strikter te maken. Voorstanders wilden in de grondwet laten opnemen dat Zwitserland de banden met militaire bondgenootschappen als de NAVO niet mag aanhalen en alleen sancties mag opleggen als de Verenigde Naties die hebben goedgekeurd. Tegenstanders noemden dat idee pro-Russisch.
6 uur geleden