Zelensky wil dubbele nationaliteit mogelijk maken
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft buitenlandse strijders uitzicht gegeven op een Oekraïens paspoort. Hij kondigde op sociale media wetgeving aan om een dubbele nationaliteit mogelijk te maken. Dat moet vrijwilligers die voor zijn land vechten uiteindelijk de mogelijkheid geven om de Oekraïense nationaliteit te bemachtigen.
Oekraïne kreeg na aanvang van de Russische invasie hulp van duizenden buitenlandse vrijwilligers. Die hebben meegevochten aan het front. De vrijwilligers komen uit allerlei landen, waaronder ook buurlanden Rusland en Belarus. Dat laatste land geldt juist als een belangrijke bondgenoot van Rusland. Sommige Russische troepen vielen Oekraïne binnen via het grondgebied van Belarus.
Zelensky zei dat buitenlandse vrijwilligers voor zijn land hebben gevochten "alsof het hun thuisland was". Hij zei dat Oekraïne daarom ook een thuis moet worden voor die groep. Er moet wel een beperking gaan gelden: het zou niet de bedoeling zijn dat mensen naast de Oekraïense straks ook de Russische nationaliteit hebben.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Hoe de handhaving van het verbod op vrachtverkeer op de Merwedebrug er precies uit gaat zien, is nog onderwerp van gesprek met het Openbaar Ministerie en de politie. Dat laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat zondagochtend weten. Ze spreekt nu vooral van een oproep aan vrachtverkeer om zich aan de maatregel te houden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland vuurde bij de aanvallen op Oekraïne in de nacht van zaterdag op zondag 41 raketten af, meldt de Oekraïense luchtmacht. Volgens waarnemend minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha gaat het om een recordaantal ballistische raketten, schrijft hij op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben nieuwe luchtaanvallen uitgevoerd op Iran, als vergelding voor aanvallen op Amerikaanse troepen in Jordanië. Bij die Iraanse aanval zijn voor het eerst sinds de hervatting van de vijandelijkheden tussen de twee landen Amerikaanse militairen omgekomen.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA/RTR) - Krachtige explosies hebben in de nacht van zaterdag op zondag de Oekraïense hoofdstad Kyiv opgeschrikt. Volgens een verslaggever ter plaatse van AFP waren er tientallen explosies die zelfs in de schuilkelders hoorbaar waren. Bij de aanvallen is zeker één persoon om het leven gekomen en raakten negen anderen gewond, zo meldden lokale functionarissen.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Volgens de civiele beschermingsdienst en ziekenhuizen in Gaza zijn zaterdag elf mensen om het leven gekomen bij Israëlische aanvallen in het gebied. Onder de slachtoffers bevinden zich drie kinderen en hun ouders.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - De broers Andrew (39) en Tristan Tate (38) zijn in Miami gearresteerd door de Amerikaanse opsporingsdienst, zo meldt het Britse Openbaar Ministerie in een verklaring. Het OM heeft besloten de twee broers te vervolgen voor nieuwe strafbare feiten met betrekking tot vier extra slachtoffers.
7 uur geleden