Zelensky wil dubbele nationaliteit mogelijk maken
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft buitenlandse strijders uitzicht gegeven op een Oekraïens paspoort. Hij kondigde op sociale media wetgeving aan om een dubbele nationaliteit mogelijk te maken. Dat moet vrijwilligers die voor zijn land vechten uiteindelijk de mogelijkheid geven om de Oekraïense nationaliteit te bemachtigen.
Oekraïne kreeg na aanvang van de Russische invasie hulp van duizenden buitenlandse vrijwilligers. Die hebben meegevochten aan het front. De vrijwilligers komen uit allerlei landen, waaronder ook buurlanden Rusland en Belarus. Dat laatste land geldt juist als een belangrijke bondgenoot van Rusland. Sommige Russische troepen vielen Oekraïne binnen via het grondgebied van Belarus.
Zelensky zei dat buitenlandse vrijwilligers voor zijn land hebben gevochten "alsof het hun thuisland was". Hij zei dat Oekraïne daarom ook een thuis moet worden voor die groep. Er moet wel een beperking gaan gelden: het zou niet de bedoeling zijn dat mensen naast de Oekraïense straks ook de Russische nationaliteit hebben.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is zondag aangekomen in Kyiv voor overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wordt vergezeld door topbestuurders van Duitse defensiebedrijven.
37 minuten geledenRIGA (ANP/RTR) - De centrumpartij United List van de Letse premier Andris Kulbergs heeft de parlementsverkiezingen van zaterdag met ruime voorsprong gewonnen. Na telling van 88 procent van de stemmen kreeg de pro-Oekraïense partij 36,6 procent van de stemmen.
40 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Zwaar noodweer heeft in Catalonië in de nacht van zaterdag op zondag tot overstromingen en grote verkeersproblemen geleid. Straten in en rond Barcelona liepen onder water en wegen werden afgesloten, melden Spaanse media, waaronder El País.
1 uur geledenITHACA (ANP) - De rector van Cornell University heeft maatregelen beloofd na de ophef over de vermeende groepsverkrachting van een studente in 2024. "Dit zal geen moment zijn dat zomaar voorbijgaat", zei Michael Kotlikoff zaterdag in een videoboodschap van acht minuten.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - Jemenitische strijdkrachten van de internationaal erkende regering hebben aanvallen uitgevoerd op de Houthi's in de hoofdstad Sanaa en de noordelijke provincie Saada. Dat meldde een woordvoerder van de strijdkrachten in de nacht van zaterdag op zondag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben twee leden van de Iraanse delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het land uitgezet. Ze waren ondanks een bevel om te vertrekken in de VS gebleven, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag geprobeerd de leider van Hamas in Gaza te doden met een luchtaanval op een appartement. Volgens lokale functionarissen stierven vijf mensen door de aanval. Het is onduidelijk of Hamaskopstuk Ali al-Amoudi nog leeft.
9 uur geleden