Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: wereld moet reageren als Russen geen resultaten boeken

Zelensky: wereld moet reageren als Russen geen resultaten boeken

TIRANA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft hard uitgehaald naar Rusland dat een "delegatie van leeghoofden" naar Istanbul heeft gestuurd.

"Als blijkt dat de Russische delegatie echt alleen maar voor de bühne is en vandaag geen resultaten kan boeken, moet de wereld reageren", zei Zelensky op de top van Europese leiders in Tirana.

Deze week was er een echte kans "om belangrijke stappen te zetten in de richting van een einde aan deze oorlog", zei Zelensky. "Was Poetin maar niet bang geweest om naar Turkije te komen."

Zelensky was in Turkije om met de Russische president Vladimir Poetin "alle belangrijke kwesties op te lossen", maar Poetin bleef weg. De delegatie die Rusland stuurde kan geen beslissingen nemen, fulmineerde Zelensky. De Oekraïense delegatie heeft dat mandaat wel.

Prioriteit

"Onze hoogste prioriteit is een volledige, onvoorwaardelijke en eerlijke wapenstilstand."

De Britse premier Keir Starmer vindt dat Poetin de prijs moet betalen als hij niet aan de onderhandelingstafel verschijnt. Dat hij dit tot nu toe niet doet, bewijst dat Poetin "vrede niet serieus neemt", zei Starmer.

Getreuzel

"Rusland treuzelt en speelt spelletjes, terwijl Oekraïne zich heeft bewezen als de partij van de vrede", zei de Brit. Dat zeiden eerder vrijdag ook diverse andere Europese leiders voor het begin van de top.

"De afgelopen uren hebben laten zien dat Rusland zich niet onder druk wil laten zetten", zei de Franse president Emmanuel Macron. Volgens hem wil Rusland eigenlijk gesprekken hervatten die begin 2022 zijn gevoerd, maar die "de oorlogsmisdaden in Boetsja en elders niet hebben voorkomen en die geen resultaten hebben opgeleverd".

Meer uit Buitenland

De Volkskrant: schotwonden kinderen Gaza wijzen op gericht vuur

AMSTERDAM (ANP) - De getuigenissen van internationale artsen die hebben gewerkt in de Gazastrook wijzen erop dat Israëlische militairen mogelijk bewust op Palestijnse kinderen hebben geschoten, schrijft de Volkskrant. De krant sprak met vijftien artsen die gezamenlijk zeker 114 kinderen van 15 jaar en jonger zagen die alleen een schotwond in hun hoofd of borst hadden, "een belangrijke aanwijzing dat er gericht op de kinderen is geschoten". Gericht schieten op kinderen is een oorlogsmisdaad.

4 uur geleden
Weer aardbeving bij Russisch schiereiland Kamtsjatka

MOSKOU (ANP/AFP) - Voor de kust van schiereiland Kamtsjatka, in het uiterste oosten van Rusland, heeft zaterdag opnieuw een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een kracht van 7.4. Eind juli werd het gebied getroffen door een aardbeving met een kracht van 8.8.

4 uur geleden
Maduro roept bevolking op schietlessen te nemen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft reservisten, milities en jongeren opgeroepen om zaterdag naar kazernes te komen om te leren schieten. Eerder sprak Maduro al over de inzet van een 'civiele verdediging' nu de spanningen tussen Venezuela en de Verenigde Staten zijn opgelopen.

4 uur geleden
Weduwe Charlie Kirk bedankt politie en president Trump

PHOENIX (ANP) - De weduwe van politiek activist Charlie Kirk heeft vrijdag president Donald Trump en vicepresident J.D. Vance bedankt voor hun steun en vriendschap. Ook bedankte ze de politiediensten "die onophoudelijk hebben gewerkt om de moordenaar van mijn man te arresteren, zodat hij veroordeeld kan worden."

4 uur geleden
Verdachte moord Charlie Kirk nog niet formeel aangeklaagd

SALT LAKE CITY (ANP/BLOOMBERG) - De autoriteiten in de Amerikaanse staat Utah hebben nog geen formele aanklacht ingediend tegen de man die verdacht wordt van de moord op activist Charlie Kirk. De 22-jarige is gearresteerd op verdenking van moord en wapenmisdrijven.

4 uur geleden
Meer dan honderd doden door zinken boot Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn zeker 107 mensen om het leven gekomen bij het zinken van een boot. Het vaartuig vloog in brand op de Congorivier en kon niet meer worden gered. Volgens de regering zijn er ook nog 146 mensen vermist.

14 uur geleden
Roken en vapen op Belgische terrassen verboden vanaf 2027

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Per 1 januari 2027 komt er een verbod op roken en vapen op en bij terrassen in België, meldt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke. Ook wordt roken in zogeheten rookkamers, zoals in cafés, luchthavens en shishabars niet meer toegestaan.

18 uur geleden