Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: we doen wat we kunnen om te helpen in Avdiivka

Zelensky: we doen wat we kunnen om te helpen in Avdiivka

KYIV (ANP) - De Oekraïense regering stelt alles in het werk om de militairen in het oosten van het land te helpen, zegt president Volodymyr Zelensky. Vooral in de plaats Avdiivka dreigen de troepen in de problemen te raken, doordat de Russen dichterbij komen en er een ernstig tekort aan wapens is. De Oekraïense krijgsmacht heeft de situatie "kritiek" genoemd.

Zelensky sprak in zijn avondtoespraak over de situatie aan het front na een briefing van topgeneraal Oleksandr Syrsky en minister van Defensie Roestem Oemjerov. "We doen alles wat in onze macht ligt om te zorgen dat onze strijders genoeg leiderschap en technische capaciteiten hebben om zoveel mogelijk Oekraïense levens te redden", aldus Zelensky.

De Oekraïense krijgsmacht heeft militairen teruggetrokken uit delen van Avdiivka "naar gunstigere posities", meldde krijgsmachtwoordvoerder Dmytro Lychovi eerder op de dag. Er zijn ook versterkingen naar het gebied gestuurd.

Meer uit Buitenland

Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

32 minuten geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

3 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

3 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

3 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

4 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

9 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

10 uur geleden