Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky vrijdag bij Trump in Washington

Zelensky vrijdag bij Trump in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense president Zelensky bezoekt vrijdag de Amerikaanse president Trump. Ze hebben een werklunch, meldt het Witte Huis.

Zelensky hoopt dat vrede ook voor zijn land haalbaar wordt na het bestand voor Gaza, waarbij Trump een grote rol speelde bij de totstandkoming. De Oekraïense president wil dat de VS onder meer raketten leveren waarmee Oekraïne doelen diep in het Russische binnenland kan treffen om daarmee de Russen onder druk te zetten.

"De Russische agressie blijft de laatste bron van instabiliteit in de wereld, en als het gelukt is om een staakt-het-vuren en vrede voor het Midden-Oosten te bereiken, kunnen leiderschap en vastberadenheid van de mondiale spelers ook voor en in Oekraïne werken", schreef het staatshoofd op sociale media. Zelensky richtte zich daarbij uitdrukkelijk tot Trump.

Trump wil ook een einde aan de Russisch-Oekraïense oorlog, maar de bemiddelingspogingen van Washington zijn tot nu toe mislukt.

Meer uit Buitenland

Al-Sisi: Trump verdient hoogste Egyptische onderscheiding

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - Donald Trump zou voor zijn rol in de totstandkoming van het Gazabestand de Orde van de Nijl moeten krijgen. Dat zegt de Egyptische president en medeorganisator van de vredestop in Sharm-el-Sheikh, Abdel Fattah al-Sisi. Die hoogste onderscheiding in Egypte - een ridderorde - wordt volgens al-Sisi slechts toegekend aan "staatshoofden of zij die grootse verdiensten leveren aan de mensheid".

6 minuten geleden
Trump spreekt van 'nieuwe dag' voor Gaza, na tekenen akkoord

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - "Dit is de dag waar mensen in de regio en over de gehele wereld naartoe hebben gewerkt, voor hebben geijverd, op hebben gehoopt en voor hebben gebeden." Met die woorden huldigt de Amerikaanse president Donald Trump het tekenen van het Amerikaanse vredesplan voor Gaza, maandagavond in Egypte.

10 minuten geleden
Venezuela sluit ambassades in Noorwegen en Australië

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Venezuela heeft zijn ambassades in Noorwegen en Australië gesloten. Tegelijkertijd opent het land ambassades in Burkina Faso en Zimbabwe. Dat meldt de Venezolaanse overheid, die eraan toevoegt dat het gaat om een "strategische herindeling van middelen". Volgens persbureau Reuters zou het gaan om een poging de banden met Burkina Faso en Zimbabwe aan te halen.

12 minuten geleden
Ook tweede paar overleden gijzelaars onderweg naar Israël

JERUZALEM (ANP) - Hamas heeft de laatste twee stoffelijke overschotten van overleden gijzelaars overgedragen aan medewerkers van het Rode Kruis. Die zijn daarmee onderweg naar Israëlische militairen in het gebied, meldt het Israëlische leger op X. Een klein uur eerder waren de eerste twee kisten al overgedragen aan de hulporganisatie.

16 minuten geleden
België heeft eerste F-35's binnen

BRUSSEL (ANP) - Ook België kan met F-35-gevechtsvliegtuigen gaan vliegen. De eerste drie zijn in het land aangekomen. Het duurt nog wel een jaar voor ze onder meer gaan helpen het Benelux-luchtruim te bewaken.

1 uur geleden
Bemiddelaars en Trump bezegelen Gaza-akkoord

CAÏRO (ANP) - Op de internationale top in Egypte is een akkoord over een bestand in de Gazastrook bezegeld. De bemiddelaars Egypte, Qatar en Turkije en de Amerikaanse president Trump ondertekenden in Sharm-el-Sheikh het document, zo is te zien op televisiebeelden.

1 uur geleden
Trump ontmoet al-Sisi voorafgaand aan Gazatop

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft, voorafgaand aan de top over de toekomst voor de Gazastrook, de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi ontmoet. Daarbij sprak hij de wens uit de Egyptische leider in zijn "vredesbestuur" te hebben, het internationale samenwerkingsverband dat moet toezien op de uitvoering van het Amerikaanse twintigpuntenplan voor Gaza. Al-Sisi antwoordde op dat verzoek met: "Ik zal er zijn."

1 uur geleden