Zelensky volgende week bij Algemene Vergadering van VN
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is volgende week bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ook zal hij tijdens zijn bezoek aan de Verenigde Staten zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden ontmoeten. Dat heeft een Oekraïense topfunctionaris gezegd tegen de Amerikaanse nieuwszender NBC.
De functionaris heeft niet gezegd waar de ontmoeting tussen de leiders zal plaatsvinden, maar volgens een Amerikaanse functionaris treffen de twee elkaar in het Witte Huis in Washington. Het is niet bekend hoelang Zelensky in de Verenigde Staten blijft. Hij ontmoette Biden in juli voor het laatst, bij de NAVO-top in Litouwen.
Het wordt Zelensky's tweede bezoek aan de Verenigde Staten sinds de Russische invasie in februari 2022 begon. In december was hij korte tijd in Washington, waar hij Biden ontmoette en het parlement toesprak. Dat was de eerste keer dat hij zijn land in oorlogstijd verliet. Sindsdien heeft hij ook andere landen bezocht, bijvoorbeeld Nederland in mei en augustus.
Aanwezigheid Lavrov
Zelensky's reisplannen worden doorgaans om veiligheidsredenen niet van tevoren gedeeld. VN-topman António Guterres zei woensdag de Oekraïense president in New York te verwachten. Het bezoek was toen nog niet bevestigd door Kyiv. Het is de verwachting dat de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov ook bij de Algemene Vergadering zal zijn.
De bijeenkomst in New York begint dit jaar op 18 september. Bij de Algemene Vergadering van vorig jaar werd een resolutie aangenomen waarin de illegale annexatie van Oekraïense gebieden door Rusland werd veroordeeld. Het voorstel werd gesteund door 143 van de 193 lidstaten. Vijf landen stemden tegen, naast Rusland ook Belarus, Noord-Korea, Nicaragua en Syrië. 35 landen, waaronder China en India, onthielden zich van stemming. Tien landen waren niet aanwezig.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - Israëls belangrijkste luchtvaartmaatschappij, El Al, heeft bekendgemaakt dat zij de repatriëringsvluchten voor Israëliërs uit Dubai vrijdag heeft geannuleerd. Deze vluchten waren gepland nadat luchtvaartmaatschappij flydubai vluchten naar Tel Aviv had opgeschort vanwege een mesaanval tijdens een vlucht op woensdag. Volgens Israël wilde de piloot die zijn copiloot aanviel het vliegtuig laten neerstorten.
1 uur geledenLYON (ANP) - De Franse regio Auvergne-Rhône-Alpes, waar onder meer Lyon onder valt, schat de schade als gevolg van de aanhoudende onderwijsprotesten op circa 25 tot 30 miljoen euro. Dat zeggen de lokale autoriteiten tegen BFMTV.
2 uur geledenSAN DIEGO/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben zeven extra marineschepen naar het Midden-Oosten gestuurd, inclusief het vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, melden verscheidene media. Ze zijn eerder deze week uit San Diego vertrokken en komen half of eind november in de beoogde regio aan.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben opnieuw de Zuidelijke Brug in de Oekraïense hoofdstad Kyiv getroffen, meldde burgemeester Vitali Klitsjko vrijdag op Telegram. Donderdag werd de brug, die over de rivier de Dnipro loopt, ook al geraakt.
3 uur geledenADDIS ABEBA (ANP/RTR) - De Ethiopische regering heeft een Egyptische diplomaat tot persona non grata verklaard en hem opgedragen het land binnen 48 uur te verlaten. Dat meldt de staatsomroep Ethiopian Broadcasting Corporation. Waarom de diplomaat het land moet verlaten, is niet duidelijk.
9 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - In de Jemenitische hoofdstad Sanaa, die in handen is van de pro-Iraanse Houthi's, zijn donderdagavond laat harde explosies te horen geweest, meldt een correspondent van AFP. Beelden van het persbureau toonden grote rookpluimen boven de stad.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten is in aanloop naar de parlementsverkiezingen van november discussie ontstaan over spotjes die de regering laat uitzenden. Die lijken op campagnefilmpjes en worden betaald met geld dat door het Congres eigenlijk was bestemd voor zaken als grensbewaking en de bestrijding van drugscriminaliteit, komt naar voren uit onderzoek voor The Washington Post.
11 uur geleden