Zelensky vindt Hongaar Orbán geen vredesbemiddelaar Oekraïne
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de Hongaarse premier Viktor Orbán niet kan bemiddelen tussen Rusland en Oekraïne om een einde te maken aan de inmiddels ruim 28 maanden durende oorlog. Volgens hem kan die taak alleen worden uitgevoerd door grote machten zoals de Verenigde Staten, China of de Europese Unie.
Orbán bezocht vorige week Kyiv en Moskou voor overleg. Hij had maandag een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Hij beschreef zijn onverwachte reis naar Beijing als de derde etappe van een "vredesmissie".
Zelensky stelde dat alleen machtige economieën of landen met strijdkrachten die veel sterker zijn dan die van Rusland, de bemiddelingstaak aankunnen. Volgens hem zijn Orbáns onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin niet gecoördineerd met Kyiv. Het bezoek van de Hongaarse leider aan Moskou leidde tot kritiek vanuit de Europese Unie en van de VS.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.
18 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.
56 minuten geledenHELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft op Palmzondag tienduizenden mensen toegesproken op het Sint-Pietersplein in het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar "leiders die oorlogen beginnen met hun handen vol bloed". Hij noemde het conflict in het Midden-Oosten "afschuwelijk" en beklemtoonde dat Jezus niet kan worden misbruikt om oorlogen te rechtvaardigen. En God hoort geen gebeden van leiders die oorlog ontketenen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.
5 uur geledenJERUZALEM/ROME/PARIJS (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.
6 uur geleden