Zelensky vindt Hongaar Orbán geen vredesbemiddelaar Oekraïne
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de Hongaarse premier Viktor Orbán niet kan bemiddelen tussen Rusland en Oekraïne om een einde te maken aan de inmiddels ruim 28 maanden durende oorlog. Volgens hem kan die taak alleen worden uitgevoerd door grote machten zoals de Verenigde Staten, China of de Europese Unie.
Orbán bezocht vorige week Kyiv en Moskou voor overleg. Hij had maandag een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Hij beschreef zijn onverwachte reis naar Beijing als de derde etappe van een "vredesmissie".
Zelensky stelde dat alleen machtige economieën of landen met strijdkrachten die veel sterker zijn dan die van Rusland, de bemiddelingstaak aankunnen. Volgens hem zijn Orbáns onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin niet gecoördineerd met Kyiv. Het bezoek van de Hongaarse leider aan Moskou leidde tot kritiek vanuit de Europese Unie en van de VS.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
2 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
4 uur geleden