Zelensky verwelkomt advies over EU-lidmaatschap Oekraïne
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwelkomt het advies van de Europese Commissie waarin staat dat onderhandelingen met Oekraïne over het EU-lidmaatschap kunnen beginnen. "De geschiedenis van Oekraïne en heel Europa heeft vandaag de juiste stap gezet", aldus Zelensky.
De president spreekt van "sterke en historische stap" die de weg vrijgemaakt voor een sterkere Europese Unie met Oekraïne als lid. Hij laat ook weten dat Oekraïne door zal gaan met zijn hervormingen en uitkijkt naar het besluit van EU-leiders in december. Zij moeten nog instemmen met de onderhandelingen.
Zelensky stelt dat Oekraïne deel "moet" uitmaken van de Europese Unie. Oekraïners verdienen dat volgens hem omdat ze de Europese waarden beschermen en "zelfs in een tijd van oorlog hun beloften nakomen en staatsinstellingen ontwikkelen". Alle noodzakelijke beslissingen worden genomen, aldus Zelensky.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
30 minuten geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
57 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is in zijn woning in Maracaibo onder huisarrest geplaatst, meldt zijn zoon op X. Hij werd zondag opgepakt, uren nadat hij uit de gevangenis was vrijgelaten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks de oplopende druk niet van plan om op te stappen. "Ik zal nooit weglopen van het mandaat dat ik heb gekregen om dit land te veranderen", reageerde de premier op een oproep van partijgenoten om af te treden. "Ik zal nooit weglopen van de mensen voor wie ik moet opkomen en ik zal nooit weglopen van het land waar ik van houd."
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby heeft in de rechtbank van Oslo opnieuw verklaard dat hij niet aan seks doet met slapende vrouwen. De zoon van kroonprinses Mette-Marit reageerde daarmee op de verklaring van zijn tweede vermeende slachtoffer, melden Noorse media.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.
4 uur geleden