Zelensky verwelkomt advies over EU-lidmaatschap Oekraïne
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwelkomt het advies van de Europese Commissie waarin staat dat onderhandelingen met Oekraïne over het EU-lidmaatschap kunnen beginnen. "De geschiedenis van Oekraïne en heel Europa heeft vandaag de juiste stap gezet", aldus Zelensky.
De president spreekt van "sterke en historische stap" die de weg vrijgemaakt voor een sterkere Europese Unie met Oekraïne als lid. Hij laat ook weten dat Oekraïne door zal gaan met zijn hervormingen en uitkijkt naar het besluit van EU-leiders in december. Zij moeten nog instemmen met de onderhandelingen.
Zelensky stelt dat Oekraïne deel "moet" uitmaken van de Europese Unie. Oekraïners verdienen dat volgens hem omdat ze de Europese waarden beschermen en "zelfs in een tijd van oorlog hun beloften nakomen en staatsinstellingen ontwikkelen". Alle noodzakelijke beslissingen worden genomen, aldus Zelensky.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
11 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
16 uur geleden