Zelensky vervangt belangrijke generaal na kritiek
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een topmilitair vervangen die landstrijdkrachten aanvoerde in het oosten van het land. De president legde niet uit waarom generaal Joeri Sodol het veld moet ruimen, maar de militair had recentelijk kritiek gekregen van een commandant van de Azovbrigade.
Azov-commandant Bohdan Krotevytsj had naar eigen zeggen een klacht ingediend bij veiligheidsdienst SBoe tegen een generaal. Die was volgens hem verantwoordelijk voor grote militaire tegenslagen en zou verantwoordelijk zijn voor de "dood van meer Oekraïense militairen dan enige Russische generaal". Krotevytsj noemde de generaal niet bij naam, maar volgens Oekraïense media ging het om Sodol.
Zelensky maakte maandag bekend dat die generaal wordt vervangen door Andri Hnatov. De president veroordeelde ook een Russische aanval op de stad Pokrovsk. Daar vielen volgens de president zeker vier doden en raakten tientallen mensen gewond.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán herhaalt voorafgaand aan de EU-top: zolang er geen olie stroomt door de beschadigde Droezjba-pijpleiding blokkeert hij de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. Oekraïne heeft reparaties toegezegd en verwacht dat er over zes weken weer olie door de pijpleiding kan stromen. Desondanks houdt Orbán voet bij stuk, ondanks dat hij in december nog zijn handtekening zette onder de lening.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische premier Bart De Wever is voorafgaand aan de top met andere EU-leiders vooral aan het nuanceren dat hij de relaties met Moskou niet nu wil normaliseren. Hij suggereerde dat afgelopen weekend als optie om zo weer goedkope Russische olie en gas te kunnen importeren. Hij verklaarde later dat dat alleen het geval zou zijn als er sprake zou zijn van een rechtvaardig en duurzaam vredesakkoord tussen Oekraïne en Rusland.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
11 uur geleden