Zelensky vergelijkt Hamas met Rusland
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de militante Palestijnse Hamasbeweging vergeleken met Rusland. Het is volgens Zelensky "hetzelfde kwaad, en het enige verschil is dat Israël is aangevallen door een terroristische organisatie en Oekraïne door een terroristische staat".
"Niemand kan ooit vergeten wat de terroristen hebben gedaan in Israël", zei de Oekraïense president in een videoboodschap op een vergadering van de NAVO. "Duizenden raketten op vreedzame steden, schietende mensen in auto's. Mannen, vrouwen, kinderen, niemand werd gespaard."
Zelensky haalde ook uit naar Iran in zijn toespraak dat volgens hem niet kan beweren niets te maken te hebben met de gebeurtenissen in Israël en Oekraïne. Iraanse veiligheidsfunctionarissen zouden Hamas volgens leden van die beweging zelf hebben geholpen bij het voorbereiden van de aanval. Kyiv is daarnaast al heel lang boos om Iraanse leveringen van drones aan Rusland. Teheran ontkent beide beschuldigingen.
Zelensky belde eerder al met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om zijn solidariteit te benadrukken. Hij is zelf van Joodse afkomst.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
6 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
8 uur geleden