Zelensky: uitstel Amerikaanse hulp droom die uitkomt voor Poetin
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt een eventueel uitstel van Amerikaanse militaire hulp in de oorlog tegen de Russen een droom die uitkomt voor de Russische leider Vladimir Poetin. "Poetin moet verliezen", zei Zelensky in een toespraak op de National Defense University in Washington. "Jullie kunnen rekenen op Oekraïne, en wij hopen net zo goed op jullie te kunnen rekenen."
Hij verwees naar het geruzie in het Amerikaans parlement over een nieuw militair hulppakket voor Oekraïne: "Als er iemand is die geïnspireerd wordt door onopgeloste kwesties op Capitol Hill, dan zijn het Poetin en zijn zieke kliek wel." Volgens Zelensky zien ze "hun dromen uitkomen als ze de vertragingen zien" en "als de steun voor de vrijheidsstrijders afneemt." De Oekraïense president heeft dinsdag een ontmoeting met zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen wil drie Zweedse onderzeeboten kopen. Met de aanschaf van de A26-onderzeeërs van defensiefabrikant Saab, die vooral de Oostzee moeten beschermen, zijn miljarden euro's gemoeid.
8 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De rechtszaak tegen het Verenigd Koninkrijk om Palestine Action te bestempelen als terroristische organisatie is woensdag begonnen. De overheid verbood de pro-Palestijnse groep in juli, enkele dagen nadat activisten een luchtmachtbasis in het zuiden van Engeland waren binnengedrongen. Een van de oprichters stapte na het verbod naar de rechter, haar advocaat noemde het een "autoritaire beperking van protest".
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft de moeder opgepakt van de neef van Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De vrouw zou op een inmiddels verlopen toeristenvisum als kind vanuit Brazilië naar de VS zijn gekomen, bericht nieuwszender NBC News.
37 minuten geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn schoten gelost in de hoofdstad van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. President Umaro Sissoco Embalo spreekt van een coup en zei tegen tijdschrift Jeune Afrique dat hij is gearresteerd.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europa moet koers houden, maar ook het tempo opvoeren om de beste uitkomst voor Oekraïne en Europa te bereiken, zei Kallas na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Om Rusland te dwingen tot vrede, moet de druk verder worden opgevoerd via nieuwe sancties en meer militaire en financiële steun aan Oekraïne, zei ze woensdag tijdens een persconferentie.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse ex-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep veroordeeld wegens onder meer overtreding van de kieswet tijdens zijn campagne voor de verkiezingen in 2012. Hij kreeg begin 2024 een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, in deze zaak. De hoogste rechters in het land, het Hof van Cassatie, hebben de veroordeling gehandhaafd.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De invoering van de wet tegen ontbossing wordt uitgesteld tot 30 december 2026, zo heeft het Europees Parlement woensdag besloten. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. De ontbossingswet zou aanvankelijk op 1 januari 2025 ingaan.
1 uur geleden