Zelensky uitgenodigd op EU-top om overwinningsplan toe te lichten
BRUSSEL (ANP) - EU-voorzitter Charles Michel heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky uitgenodigd om donderdag naar de EU-top van regeringsleiders te komen. Zelensky krijgt daar in Brussel ruimte om zijn overwinningsplan te presenteren, schrijft Michel op X. Zelensky heeft toegezegd naar Brussel te komen, laat een woordvoerder van de Europese Raad weten.
Ook worden op de top in bijzijn van Zelensky de laatste ontwikkelingen in de oorlog van Rusland tegen Oekraïne besproken.
Donderdag en vrijdag komen de 27 regeringsleiders van de Europese Unie voor een top bijeen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
2 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.
2 uur geleden