Zelensky uit eigen ervaring: bezoek Israël, laat ze niet alleen
BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky roept westerse leiders op juist nu naar Israël te gaan. Na een bloedige aanval als die van zaterdag door Hamas is het "belangrijk om niet alleen te zijn", houdt hij ze voor, puttend uit eigen ervaring.
"Mijn aanbeveling voor de leiders is om naar Israël te gaan en mensen te steunen. Gewoon mensen, ik heb het niet over instellingen. Gewoon mensen steunen die het slachtoffer zijn geworden van terreuraanvallen", zei Zelensky op bezoek bij de NAVO in Brussel. Eensgezindheid is op momenten als deze het sleutelwoord, meent de Oekraïense president.
Oekraïne kan erover meepraten, memoreert hij. "Ik herinner me de dagen dat onze volledige oorlog uitbrak, met terreuraanvallen uit Belarus, met raketten en het Russische leger. Zoveel mensen stierven. Zoveel. Het was heel belangrijk er niet alleen voor te staan. Heel belangrijk. Het kan helpen het volk te redden, de levens van mensen te redden."
Zelensky ziet in het oplaaien van het conflict een bevestiging dat toenadering tot kwaadwillende landen als Rusland en Iran geen heilzame weg is. De wereld moet hun juist duidelijk te verstaan geven dat ze met verder geweld niets bereiken. "We moeten agressors niet de mogelijkheid bieden om ook maar te denken over de volgende golf van agressie, de volgende grote tragedie."
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
12 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
13 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
13 uur geleden