Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: terughoudendheid VS-Congres kost Oekraïense levens

Zelensky: terughoudendheid VS-Congres kost Oekraïense levens

KYIV (ANP) - De terughoudendheid van Amerikaanse volksvertegenwoordigers om extra militaire hulp voor Oekraïne goed te keuren zal het land mensenlevens kosten. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de zender Fox News.

Een steunpakket van 60 miljard dollar (ruim 55 miljard euro) wordt tegengehouden door de Republikeinen in het Amerikaanse Congres. Hun verwachte presidentskandidaat bij de verkiezingen later dit jaar, oud-president Donald Trump, wil Kyiv geen geld meer blijven overhandigen.

"Zal Oekraïne overleven zonder de steun van het Congres? Natuurlijk. Maar niet wij allemaal", vertelde Zelensky aan Fox News in een interview vlak bij de frontlinie in Oekraïne. De keuze voor Fox is wellicht niet toevallig gezien de grote aanhang van de zender onder Amerikaanse conservatieven.

De Oekraïense leider waarschuwde ook dat de prijs om Kyiv nu te helpen veel lager is dan de potentiële kosten om later de Russische president Vladimir Poetin te confronteren als hij wint in Oekraïne.

Zelensky vertelde de Veiligheidsconferentie van München op zaterdag dat hij bereid is om Trump naar de frontlinie in Oekraïne mee te brengen en westerse beleidsmakers te tonen wat de oorlog inhoudt.

Meer uit Buitenland

Trump laat zijn foto op Amerikaanse paspoorten plaatsen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.

48 minuten geleden
Senaat VS tegen voorkomen militair optreden tegen Cuba door Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.

49 minuten geleden
Nieuwe verkiezingen Kosovo omdat parlement geen president kiest

PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.

1 uur geleden
Charles dringt aan op westerse eenheid in toespraak Congres VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.

3 uur geleden
Oud-FBI-directeur Comey aangeklaagd voor bedreigen president

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.

4 uur geleden
Trump haalt uit naar Duitse bondskanselier Merz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.

4 uur geleden
Bultrug Timmy onderweg naar de Noordzee

WISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.

5 uur geleden