Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: terughoudendheid VS-Congres kost Oekraïense levens

Zelensky: terughoudendheid VS-Congres kost Oekraïense levens

KYIV (ANP) - De terughoudendheid van Amerikaanse volksvertegenwoordigers om extra militaire hulp voor Oekraïne goed te keuren zal het land mensenlevens kosten. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de zender Fox News.

Een steunpakket van 60 miljard dollar (ruim 55 miljard euro) wordt tegengehouden door de Republikeinen in het Amerikaanse Congres. Hun verwachte presidentskandidaat bij de verkiezingen later dit jaar, oud-president Donald Trump, wil Kyiv geen geld meer blijven overhandigen.

"Zal Oekraïne overleven zonder de steun van het Congres? Natuurlijk. Maar niet wij allemaal", vertelde Zelensky aan Fox News in een interview vlak bij de frontlinie in Oekraïne. De keuze voor Fox is wellicht niet toevallig gezien de grote aanhang van de zender onder Amerikaanse conservatieven.

De Oekraïense leider waarschuwde ook dat de prijs om Kyiv nu te helpen veel lager is dan de potentiële kosten om later de Russische president Vladimir Poetin te confronteren als hij wint in Oekraïne.

Zelensky vertelde de Veiligheidsconferentie van München op zaterdag dat hij bereid is om Trump naar de frontlinie in Oekraïne mee te brengen en westerse beleidsmakers te tonen wat de oorlog inhoudt.

Meer uit Buitenland

Minder buitenlandse studenten naar Columbia University om visum

NEW YORK (ANP/RTR) - ​De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.

49 minuten geleden
ABC News: copiloot flydubai was aangemerkt als veiligheidsrisico

WASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.

50 minuten geleden
Voormalige vriend van minister Rubio veroordeeld tot tien jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Voormalig congreslid en vriend van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, David Rivera, is vrijdag veroordeeld wegens het heimelijk lobbyen voor Venezuela bij de Amerikaanse regering, aldus media in de VS.

50 minuten geleden
Christa Pike blijft buiten bewustzijn na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.

5 uur geleden
Argentinië verkoopt paspoorten voor 350.000 dollar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.

7 uur geleden
Amerikaanse landen roepen op tot vrije verkiezingen in Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.

7 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen bij ambassades VS en Australië in Brazilië

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.

9 uur geleden