Zelensky: terughoudendheid VS-Congres kost Oekraïense levens
KYIV (ANP) - De terughoudendheid van Amerikaanse volksvertegenwoordigers om extra militaire hulp voor Oekraïne goed te keuren zal het land mensenlevens kosten. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de zender Fox News.
Een steunpakket van 60 miljard dollar (ruim 55 miljard euro) wordt tegengehouden door de Republikeinen in het Amerikaanse Congres. Hun verwachte presidentskandidaat bij de verkiezingen later dit jaar, oud-president Donald Trump, wil Kyiv geen geld meer blijven overhandigen.
"Zal Oekraïne overleven zonder de steun van het Congres? Natuurlijk. Maar niet wij allemaal", vertelde Zelensky aan Fox News in een interview vlak bij de frontlinie in Oekraïne. De keuze voor Fox is wellicht niet toevallig gezien de grote aanhang van de zender onder Amerikaanse conservatieven.
De Oekraïense leider waarschuwde ook dat de prijs om Kyiv nu te helpen veel lager is dan de potentiële kosten om later de Russische president Vladimir Poetin te confronteren als hij wint in Oekraïne.
Zelensky vertelde de Veiligheidsconferentie van München op zaterdag dat hij bereid is om Trump naar de frontlinie in Oekraïne mee te brengen en westerse beleidsmakers te tonen wat de oorlog inhoudt.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Door een explosie in het noorden van Israël, niet ver van de Libanese grens, zijn meerdere mensen gewond geraakt. Volgens Israëlische media gaat het om twintig gewonden, onder wie kinderen.
39 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Justitie in Frankrijk opent een moordonderzoek naar het schietincident eerder maandag op een middelbare school in Aubagne. Dat meldt het OM in Marseille, dat verder laat weten dat het onderzoek wordt overgedragen aan een afdeling die zich bezighoudt met georganiseerde en gespecialiseerde misdaad.
1 uur geledenNICE (ANP/BELGA) - De twee teruggevonden schilderijen van Pierre-Auguste Renoir (1841-1919) zijn licht beschadigd. De werken werden vorige maand gestolen uit het Renoir Museum in Cagnes-sur-Mer, dat naast Nice ligt. Een schilderij heeft een scheurtje in het doek, bij het andere is alleen de lijst beschadigd. Dit meldde de procureur van Marseille, Nicolas Bessone.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft er maandag op gewezen dat het livestreamen van een executie op grote socialmediaplatforms niet is toegestaan in de EU. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei vorige week dat de executie van Nidal Malik Hasan op 3 december via een vuurpeloton publiek moet worden uitgezonden.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo zal dinsdagochtend worden opgenomen voor een operatie aan het longknobbeltje dat onlangs bij hem werd ontdekt tijdens een medische check-up. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De NAVO zal een aanval van de vijand "blokkeren, bot maken en breken", zegt de hoogste commandant van het bondgenootschap. De generaal die over de verdediging van Europa gaat, presenteerde bij uitzondering maandag zijn 'overwinningsstrategie' om Rusland af te schrikken en lidstaten gerust te stellen. "We zullen ervoor zorgen dat elke aanval op een bondgenoot zinloos is", zei de Amerikaanse generaal Alexus Grynkewich op een veiligheidsconferentie in Warschau.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andrii Sybiha is maandag met een duidelijke boodschap naar de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken gekomen. "Het tijdperk van afhankelijkheid is voorbij. Europa moet zijn toekomst in eigen hand nemen, met één stem spreken en de vrede herstellen. Stop Poetin in Oekraïne; hij staat al voor jullie deur", zei hij bij aankomst in Luxemburg, waar de ministers vergaderen.
3 uur geleden