Zelensky: terughoudendheid VS-Congres kost Oekraïense levens
KYIV (ANP) - De terughoudendheid van Amerikaanse volksvertegenwoordigers om extra militaire hulp voor Oekraïne goed te keuren zal het land mensenlevens kosten. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de zender Fox News.
Een steunpakket van 60 miljard dollar (ruim 55 miljard euro) wordt tegengehouden door de Republikeinen in het Amerikaanse Congres. Hun verwachte presidentskandidaat bij de verkiezingen later dit jaar, oud-president Donald Trump, wil Kyiv geen geld meer blijven overhandigen.
"Zal Oekraïne overleven zonder de steun van het Congres? Natuurlijk. Maar niet wij allemaal", vertelde Zelensky aan Fox News in een interview vlak bij de frontlinie in Oekraïne. De keuze voor Fox is wellicht niet toevallig gezien de grote aanhang van de zender onder Amerikaanse conservatieven.
De Oekraïense leider waarschuwde ook dat de prijs om Kyiv nu te helpen veel lager is dan de potentiële kosten om later de Russische president Vladimir Poetin te confronteren als hij wint in Oekraïne.
Zelensky vertelde de Veiligheidsconferentie van München op zaterdag dat hij bereid is om Trump naar de frontlinie in Oekraïne mee te brengen en westerse beleidsmakers te tonen wat de oorlog inhoudt.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP) - Uit eerste onderzoek naar het incident aan boord van een flydubai-vlucht naar Tel Aviv afgelopen woensdag is gebleken dat de copiloot inderdaad zijn collega heeft aangevallen. Dat meldt het Saudische ministerie van Binnenlandse Zaken. Ooggetuigen en de Israëlische regering zeiden dit al. Volgens Israël was het de bedoeling om het vliegtuig te laten neerstorten.
42 minuten geledenNASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse moordenaar Christa Pike is nog in leven nadat haar executie was mislukt. "Wat ons verteld is, is dat ze in kritieke toestand verkeert en levensreddende zorg krijgt", zei haar advocaat Randall Spivey tijdens een persmoment.
49 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In tal van Franse steden zijn er donderdag opnieuw ongeregeldheden, brandstichtingen en vernielingen geweest bij scholierenacties gericht tegen het in hun ogen ondeugdelijke en berooide onderwijssysteem. Het ministerie van Binnenlandse Zaken spreekt van 1949 aanhoudingen in heel het land. Woensdag waren er nog 625 aanhoudingen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt voor het eerst een zelfgemaakte ballistische raket te hebben ingezet tegen Rusland. De FP-7-raket is waarschijnlijk moeilijker te onderscheppen dan de drones en kruisraketten die Oekraïne nu veelal gebruikt en draagt ook een zwaardere springlading. "Eerste gebruik in de strijd" van een Oekraïense FP-7, meldde president Volodymyr Zelensky donderdag op sociale media.
2 uur geledenBERGEN (ANP/DPA) - De Duitse krijgsmacht is van plan om volgend jaar zijn eerste drone-eenheid op te zetten. Dat heeft defensieminister Boris Pistorius gezegd bij een bezoek aan het militaire oefenterrein in Bergen. De eenheid gaat volgens hem uit maximaal zeshonderd personen bestaan.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De steekpartij op een school in Slowakije afgelopen dinsdag heeft een tweede leven gekost. Een meisje overleed in het ziekenhuis aan haar verwondingen, meldt de minister van Onderwijs Tomáš Drucker.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben in Londen een Brits-Iraanse man opgepakt na het incident van afgelopen weekend bij luchtmachtbasis Fairford. De 27-jarige wordt verdacht van het voorbereiden van een terreurdaad, meldt de politie.
3 uur geleden