Zelensky tekent na deal met Duitsland ook pact met Frankrijk
PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft samen met zijn Franse collega Emmanuel Macron zijn handtekening gezet onder een nieuw veiligheidspact tussen beide landen. Eerder op de dag sloot hij al een zelfde soort deal met Duitsland.
Frankrijk belooft Oekraïne verder te helpen in de oorlog die het land uitvecht met Rusland. Er zal onder meer samengewerkt worden aan de training van soldaten en in de industrie om militaire middelen te produceren. Parijs zegt toe het komende jaar 3 miljard euro extra aan militaire steun te leveren. De prioriteit zal gegeven worden aan de levering van luchtafweer, artillerie, gepantserde voertuigen en langeafstandsraketten.
In het akkoord staat ook dat er een pad voor Oekraïne is naar een toekomstig NAVO-lidmaatschap.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
8 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
11 uur geleden