Zelensky: tegenaanvallen tegen Russische troepen zijn bezig
KYIV (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zaterdag gezegd dat er een Oekraïens tegenoffensief gaande is tegen de Russische troepen. Hij weigerde details te geven.
"Er vinden offensieve en defensieve acties plaats in Oekraïne, in welk stadium zal ik niet in detail bespreken", zei Zelensky tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Canadese premier Justin Trudeau. Met zijn opmerkingen laat hij in het midden of het gaat om het begin van het Oekraïense tegenoffensief dat al maanden wordt verwacht.
De voorbije dagen hebben meerdere internationale media gemeld dat het verwachte tegenoffensief was begonnen, maar Oekraïne hield zich op de vlakte. De Russische president Vladimir Poetin zei vrijdagavond dat het Oekraïense tegenoffensief is begonnen, maar dat de aanval tot dusver onsuccesvol is. "Het is belangrijk dat Rusland dit steeds zo aanvoelt: dat het niet lang meer heeft", reageerde Zelensky op de woorden van Poetin.
Aanzienlijke operaties
Volgens het Britse ministerie van Defensie heeft Oekraïne de afgelopen 48 uur aanzienlijke operaties uitgevoerd in verschillende oostelijke en zuidelijke delen van het land, waarbij de Russische verdediging op sommige plaatsen is doorbroken.
"In sommige gebieden hebben de Oekraïense troepen waarschijnlijk goede vooruitgang geboekt en zijn ze de eerste linie van de Russische verdediging binnengedrongen. In andere gebieden is de Oekraïense vooruitgang langzamer geweest" meldt het Britse ministerie, dat spreekt van wisselende prestaties van het Russische leger. "Sommige eenheden voeren waarschijnlijk geloofwaardige verdedigingsoperaties uit, terwijl andere zich wanordelijk hebben teruggetrokken."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.
3 uur geleden