Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky spreekt Nederlandse studenten toe via livestream

Zelensky spreekt Nederlandse studenten toe via livestream

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt dinsdagochtend Nederlandse studenten toe via een livestream. De toespraak is georganiseerd door de Universiteit Leiden en de Haagse Hogeschool, maar de livestream is ook via YouTube te bekijken.

Het is voor het eerst dat Zelensky Nederlandse studenten toespreekt. Eerder deed hij dit al wel in andere landen, zoals Duitsland, Frankrijk en de Verenigde Staten. De toespraak begint om 11.00 uur, daarna hebben een paar studenten kort de tijd om vragen te stellen. De Haagse Hogeschool en de Universiteit Leiden tonen de livestream beiden op een eigen locatie in Den Haag.

De toespraak past volgens beide onderwijsinstellingen erg in de Haagse stad: "Het is de stad van vrede, recht en veiligheid." Bovendien wijst de Haagse Hogeschool erop dat er inmiddels zo'n tweehonderd Oekraïense studenten aan de school studeren.

De Universiteit Leiden biedt studenten voorafgaand een college over de oorlog in Oekraïne. De Haagse Hogeschool houdt met de studenten een panelgesprek na afloop van de livestream.

Meer uit Binnenland

Onderzoek TNO: 1 op de 12 kinderen groeit op in energiearmoede

DEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen dat in Nederland in energiearmoede leeft, stijgt, stellen onderzoekers van TNO. In 2023 waren dat nog 262.000 kinderen en vorig jaar naar schatting 293.000. Dat komt neer op een op de twaalf kinderen.

37 minuten geleden
Ruim kwart miljoen Surinamers sinds 1975 naar Nederland verhuisd

DEN HAAG (ANP) - Sinds de onafhankelijkheid van Suriname in 1975 zijn 256.000 Surinamers geëmigreerd naar Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op 25 november is het vijftig jaar geleden dat het land onafhankelijk werd van Nederland.

53 minuten geleden
Rode Kruis doet oproep te doneren voor hulp aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 40 miljoen euro nodig om mensen in Oekraïne de winter door te helpen en doet een oproep aan donateurs. Het land gaat volgens het Rode Kruis een zware winter tegemoet. "Aanhoudende aanvallen op energievoorzieningen en stijgende voedselprijzen in combinatie met de naderende kou zorgen voor grote problemen."

1 uur geleden
NS koopt voor ruim 400 miljoen euro nieuwe sprinters

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.

5 uur geleden
Stikstofzone rond Nieuwkoopse Plassen raakt zo'n dertig agrariërs

DEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig boeren die zijn gevestigd rond de Nieuwkoopse Plassen krijgen mogelijk te maken met een stikstofzone. De provincie Zuid-Holland wil in of rond het Natura 2000-gebied een zone van 250 meter instellen waarin maatregelen gaan gelden om de stikstofuitstoot naar beneden te krijgen. In eerste instantie mogen de gebruikers van het natuur- en recreatiegebied in het Groene Hart zelf met een voorstel komen over de invulling hiervan.

11 uur geleden
Twee pleegkinderen jarenlang ernstig verwaarloosd in gezinshuis

GRONINGEN (ANP) - Twee kinderen van negen en tien jaar oud zijn jarenlang ernstig verwaarloosd en mishandeld in een gezinshuis in het noorden van het land, is te lezen in een uitspraak van de kinderrechter. De kinderen verbleven al drie jaar in het huis en vielen onder de verantwoordelijkheid van de William Schrikker Stichting, die ook verantwoordelijk was voor het Vlaardingse pleegmeisje.

13 uur geleden
Teller schademeldingen na beving Zeerijp staat op ruim 2100

GRONINGEN (ANP) - De teller van het aantal schademeldingen na de zware aardbeving bij het Groningse Zeerijp is dinsdag opgelopen naar 2117, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). Eerder op de dag ging het nog om 1950 meldingen.

13 uur geleden