Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky sprak met Macron en Trump over Oekraïne en vrede

Zelensky sprak met Macron en Trump over Oekraïne en vrede

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de aanstaande president Donald Trump bijgepraat over de situatie in Oekraïne. Dat schreef Zelensky op X na afloop van zijn ontmoeting met Trump en de Franse president Emmanuel Macron in Parijs. Hij bedankte Macron voor het organiseren van de bijeenkomst.

"President Trump is, zoals altijd, resoluut. Ik dank hem", schreef Zelensky. Volgens Zelensky hebben hij, Trump en Macron afgesproken te blijven samenwerken. "We willen allemaal dat deze oorlog zo snel mogelijk eindigt en op een rechtvaardige manier."

Het gesprek vond plaats kort voor de feestelijke heropening van de Parijse kathedraal Notre-Dame. Zelensky en Trump zijn net als talrijke andere staatshoofden en regeringsleiders in de Franse hoofdstad voor de plechtigheden. De kathedraal raakte in 2019 zwaar beschadigd door brand en is inmiddels gerestaureerd.

Toen de Oekraïense president een half uur na het gesprek bij de Notre-Dame aankwam, werd hij door de daar al aanwezige hoogwaardigheidsbekleders onthaald met applaus. Kort na hem arriveerde ook Trump.

Meer uit Buitenland

Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

26 minuten geleden
Uitkleden Rode Plein-parade sterkt Oekraïne-bondgenoten

KURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.

41 minuten geleden
Verdachte Londen was bekend bij preventieprogramma terrorisme

LONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.

44 minuten geleden
Khamenei: Amerikaanse plannen verijdeld, nieuw hoofdstuk begint

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.

1 uur geleden
Eigen 'Hormuz-coalitie' VS kan mogelijk Litouwen verwelkomen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Rusland zegt zich niet terug te trekken uit Mali

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".

1 uur geleden
Brussel: Amerikaanse troepen in Europa ook in belang VS

BRUSSEL (ANP) - Dat er Amerikaanse troepen in Europa zijn, is "ook in het belang van de Verenigde Staten", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie. Daarmee reageerde ze op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump troepen uit Duitsland weg te halen. Dat deed Trump nadat bondskanselier Friedrich Merz kritisch was over de Amerikaanse aanvallen op Iran.

1 uur geleden