Zelensky sprak met Macron en Trump over Oekraïne en vrede
PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de aanstaande president Donald Trump bijgepraat over de situatie in Oekraïne. Dat schreef Zelensky op X na afloop van zijn ontmoeting met Trump en de Franse president Emmanuel Macron in Parijs. Hij bedankte Macron voor het organiseren van de bijeenkomst.
"President Trump is, zoals altijd, resoluut. Ik dank hem", schreef Zelensky. Volgens Zelensky hebben hij, Trump en Macron afgesproken te blijven samenwerken. "We willen allemaal dat deze oorlog zo snel mogelijk eindigt en op een rechtvaardige manier."
Het gesprek vond plaats kort voor de feestelijke heropening van de Parijse kathedraal Notre-Dame. Zelensky en Trump zijn net als talrijke andere staatshoofden en regeringsleiders in de Franse hoofdstad voor de plechtigheden. De kathedraal raakte in 2019 zwaar beschadigd door brand en is inmiddels gerestaureerd.
Toen de Oekraïense president een half uur na het gesprek bij de Notre-Dame aankwam, werd hij door de daar al aanwezige hoogwaardigheidsbekleders onthaald met applaus. Kort na hem arriveerde ook Trump.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
10 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
11 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
11 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
12 uur geleden