Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky sluit veiligheidsdeals met Canada en Italië

Zelensky sluit veiligheidsdeals met Canada en Italië

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft zich zaterdag verzekerd van steun op de lange termijn van Italië en Canada. President Zelensky sloot in Kyiv overeenkomsten met de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de Canadese premier Justin Trudeau.

Op X schrijft Zelenksy dat het document dat hij ondertekende met Meloni "een stevige basis" legt voor het partnerschap tussen Oekraïne en Italië op de lange termijn.

In een persconferentie zei Meloni dat Italië het Oekraïense volk steunt in "het recht om zichzelf te verdedigen". Volgens Meloni betekent dit "ook noodzakelijkerwijs militaire steun, want het veelbesproken woord 'vrede' verwarren met 'overgave' zoals sommigen doen, is een hypocriete benadering die we nooit zullen delen" zei ze, zonder financiële details prijs te geven.

Miljardensteun

Canada zal in 2024 meer dan 3 miljard Canadese dollar (ruim 2 miljard euro) aan financiële en militaire hulp aan Oekraïne verstrekken. "Wij zullen Oekraïne steunen met alles wat nodig is, zo lang als nodig is", aldus Trudeau. Zelensky sprak over een "krachtige en tijdige beslissing" die Oekraïne zal versterken.

Trudeau en Meloni bezoeken Kyiv zaterdag samen met Europese commissievoorzitter Ursula von der Leyen en de Belgische premier Alexander De Croo. Het is precies twee jaar geleden dat Rusland begon met de grootschalige invasie van Oekraïne.

Tienjarig akkoord

Nederland heeft een veiligheidsakkoord gesloten voor minstens tien jaar, zo maakte demissionair minister Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) vrijdag bekend. Ook Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Denemarken sloten al dergelijke akkoorden met Oekraïne voor de lange termijn.

Meer uit Buitenland

VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

38 minuten geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

1 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

1 uur geleden
Duizenden boeren protesteren tegen handelsakkoord Zuid-Amerika

PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.

2 uur geleden
Ook Nicaragua laat nu politieke gevangenen vrij

MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.

3 uur geleden
Off-piste-skiërs omgekomen in Franse Alpen

VAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.

4 uur geleden
Betoger voor Iraanse ambassade Londen hangt oude vlag op pand

LONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.

4 uur geleden