Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky sluit veiligheidsdeals met Canada en Italië

Zelensky sluit veiligheidsdeals met Canada en Italië

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft zich zaterdag verzekerd van steun op de lange termijn van Italië en Canada. President Zelensky sloot in Kyiv overeenkomsten met de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de Canadese premier Justin Trudeau.

Op X schrijft Zelenksy dat het document dat hij ondertekende met Meloni "een stevige basis" legt voor het partnerschap tussen Oekraïne en Italië op de lange termijn.

In een persconferentie zei Meloni dat Italië het Oekraïense volk steunt in "het recht om zichzelf te verdedigen". Volgens Meloni betekent dit "ook noodzakelijkerwijs militaire steun, want het veelbesproken woord 'vrede' verwarren met 'overgave' zoals sommigen doen, is een hypocriete benadering die we nooit zullen delen" zei ze, zonder financiële details prijs te geven.

Miljardensteun

Canada zal in 2024 meer dan 3 miljard Canadese dollar (ruim 2 miljard euro) aan financiële en militaire hulp aan Oekraïne verstrekken. "Wij zullen Oekraïne steunen met alles wat nodig is, zo lang als nodig is", aldus Trudeau. Zelensky sprak over een "krachtige en tijdige beslissing" die Oekraïne zal versterken.

Trudeau en Meloni bezoeken Kyiv zaterdag samen met Europese commissievoorzitter Ursula von der Leyen en de Belgische premier Alexander De Croo. Het is precies twee jaar geleden dat Rusland begon met de grootschalige invasie van Oekraïne.

Tienjarig akkoord

Nederland heeft een veiligheidsakkoord gesloten voor minstens tien jaar, zo maakte demissionair minister Hanke Bruins Slot (Buitenlandse Zaken) vrijdag bekend. Ook Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Denemarken sloten al dergelijke akkoorden met Oekraïne voor de lange termijn.

Meer uit Buitenland

Erdogan bereid te werken aan de-escalatie tussen Iran en VS

ANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.

58 minuten geleden
Lecornu drukt weer begroting door zonder stemming in parlement

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.

1 uur geleden
Trump omschrijft doodgeschoten Alex Pretti als oproerkraaier

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.

2 uur geleden
Oekraïne meldt beschieting door één raket en honderd drones

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.

2 uur geleden
NYT: Trump overweegt opties voor mogelijke aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.

5 uur geleden
Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

8 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

8 uur geleden