Zelensky: slachtoffers onder puin kinderziekenhuis na aanval
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gemeld dat mensen na een raketaanval vastzitten onder het puin van een kinderziekenhuis in Kyiv. "Iedereen helpt momenteel met het weghalen van puin. Artsen en gewone mensen", meldt hij op sociale media.
Zelensky deelde op X beelden van de schade. Hij noemde het kinderziekenhuis Okhmatdyt een van de belangrijkste van Europa. Volgens de president is het exacte aantal slachtoffers nog onduidelijk. Zelensky meldde dat meerdere steden onder vuur zijn genomen. Rusland zou meer dan veertig raketten hebben afgevuurd, met schade aan woningen en infrastructuur tot gevolg.
De Oekraïense autoriteiten melden dat er landelijk zeker twintig mensen zijn omgekomen. In hoofdstad Kyiv zou het dodental op zeven staan. Verslaggevers van persbureau AFP melden dat ze rook zagen opstijgen in het centrum van de hoofdstad, die al vaker het doelwit is geweest van grootschalige aanvallen met raketten en drones.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.
44 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
9 uur geleden