Zelensky: slachtoffers onder puin kinderziekenhuis na aanval
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gemeld dat mensen na een raketaanval vastzitten onder het puin van een kinderziekenhuis in Kyiv. "Iedereen helpt momenteel met het weghalen van puin. Artsen en gewone mensen", meldt hij op sociale media.
Zelensky deelde op X beelden van de schade. Hij noemde het kinderziekenhuis Okhmatdyt een van de belangrijkste van Europa. Volgens de president is het exacte aantal slachtoffers nog onduidelijk. Zelensky meldde dat meerdere steden onder vuur zijn genomen. Rusland zou meer dan veertig raketten hebben afgevuurd, met schade aan woningen en infrastructuur tot gevolg.
De Oekraïense autoriteiten melden dat er landelijk zeker twintig mensen zijn omgekomen. In hoofdstad Kyiv zou het dodental op zeven staan. Verslaggevers van persbureau AFP melden dat ze rook zagen opstijgen in het centrum van de hoofdstad, die al vaker het doelwit is geweest van grootschalige aanvallen met raketten en drones.
Meer uit Buitenland
MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
3 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
6 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
7 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
7 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
8 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
9 uur geleden