Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: Rusland viel ons aan met 120 raketten en 90 drones

Zelensky: Rusland viel ons aan met 120 raketten en 90 drones

KYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland ongeveer 120 raketten en 90 drones heeft ingezet om doelen te bestoken in Oekraïne. Hij spreekt over een enorme aanval op de energie-infrastructuur van zijn land.

Volgens de autoriteiten zijn er zeker zeven doden. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha sprak over een van de grootste aanvallen sinds het begin van de oorlog.

Door de aanval moest op meerdere plekken de stroom worden uitgeschakeld om overbelasting van het netwerk te voorkomen. Energiebedrijf DTEK meldt dat ernstige schade is aangericht bij energiecentrales en dat reparaties worden uitgevoerd.

Explosies in Kyiv

Rusland bevestigt dat de stroomvoorziening het doel was. Het Russische ministerie van Defensie claimt alle doelen te hebben geraakt in een aanval op "energie-infrastructuur die het Oekraïense militair-industriële complex ondersteunt."

Niet alle raketten bereikten hun doel. Oekraïne zegt 102 raketten en 42 drones te hebben neergehaald. In hoofdstad Kyiv en steden als Zaporizja en Odesa waren tijdens de aanval explosies te horen.

Poolse luchtmacht paraat

Uit meerdere delen van het land kwamen vervolgens berichten binnen over slachtoffers. In Kyiv raakten volgens de autoriteiten twee mensen gewond nadat vallend puin tot brand had geleid in een woongebouw.

NAVO-lidstaat Polen zette tijdens de aanval uit voorzorg de luchtmacht in om het eigen luchtruim te bewaken. Het land grenst aan Oekraïne. De Poolse krijgsmacht zei alle beschikbare middelen te mobiliseren, zoals gevechtsvliegtuigen en de luchtverdediging.

Aanvallen op energievoorziening

Rusland voert aanhoudend aanvallen uit op Oekraïense elektriciteitscentrales en andere energie-infrastructuur. Dat leidt tot zorgen over mogelijke problemen met de elektriciteitsvoorziening tijdens de winter in het Oost-Europese land.

Meer uit Buitenland

Huis VS stemt voor bezuinigingen publieke media en buitenlandhulp

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een meerderheid van het door de Republikeinen gecontroleerde Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met het verzoek van president Donald Trump om 9 miljard dollar (bijna 7,75 miljard euro) te bezuinigen op de financiering van publieke media en buitenlandse hulp.

6 minuten geleden
Talkshow Stephen Colbert stopt in 2026 om 'financiële redenen'

LOS ANGELES (ANP) - De Late Show with Stephen Colbert op de Amerikaanse zender CBS stopt in mei 2026. De show stopt en Colbert wordt niet vervangen, heeft CBS laten weten.

11 minuten geleden
Trump dreigt WSJ aan te klagen om artikel over brief aan Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd The Wall Street Journal (WSJ) aan te klagen nadat de zakenkrant een artikel had gepubliceerd over een brief die hij in 2003 zou hebben geschreven aan de in ongenade gevallen financier Jeffrey Epstein. De brief zou ook een tekening van een naakte vrouw hebben bevat.

13 minuten geleden
Rookwolk van grote brand bedreigt Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Een gigantische grijze en oranje rookwolk hangt boven Madrid. In Méntrida, een stad vijftig kilometer ten zuidwesten van de Spaanse hoofdstad, woedt een brand.

17 minuten geleden
Trump verzoekt vrijgave getuigenissen in Epstein-zaak

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump zal een rechtbank verzoeken de getuigenissen vrij te geven in de zaak van de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Critici, onder wie zijn eigen aanhangers, vermoeden dat zijn regering lugubere details over Epsteins misdaden verdoezelt om rijke en machtige figuren te beschermen die volgens hen betrokken zijn.

1 uur geleden
Netanyahu: Israël betreurt doden bij aanval op kerk in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei donderdag te betreuren dat er doden zijn gevallen bij een aanval op de enige katholieke kerk in Gaza.

8 uur geleden
Witte Huis: Trump heeft onschuldige aandoening aan beenaders

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is gediagnosticeerd met een chronische, maar onschuldige aderaandoening, meldde het Witte Huis donderdag. Trump liet zich medisch onderzoeken omdat zijn benen waren gezwollen.

10 uur geleden