Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: 'raketten zullen voor zichzelf spreken'

Zelensky: 'raketten zullen voor zichzelf spreken'

KYIV (ANP/RTR) - "Vandaag zeggen velen in de media dat we toestemming hebben gekregen om passende maatregelen te nemen. Maar aanvallen worden niet gedaan met woorden. Zulke dingen worden niet aangekondigd. De raketten zullen voor zichzelf spreken", zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zondag in zijn avondtoespraak. Deze uitspraak volgde nadat Amerikaanse media berichtten dat Oekraïne voortaan ook Amerikaanse wapens diep in Rusland mag gebruiken.

Washington heft de beperkingen op, aldus ingewijden. Dit betekent een belangrijke ommezwaai in het Amerikaanse beleid over de Russische oorlog tegen Oekraïne. Oekraïne zou van plan zijn al de komende dagen de eerste langeafstandsaanvallen uit te voeren. Verdere details werden door de anonieme bronnen niet genoemd.

De versoepeling van het beleid zou zijn ingegeven door de inzet van duizenden Noord-Koreaanse militairen door Rusland. Rusland zou de Noord-Koreanen willen inzetten om door Oekraïne bezette delen van Koersk te helpen heroveren.

Meer uit Buitenland

WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

2 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

2 uur geleden
Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

SAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.

2 uur geleden
Israël zegt dat doden van Iraanse kopstukken doorgaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.

3 uur geleden
België zet vaker enkelband in tegen overbevolking gevangenissen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.

4 uur geleden
EU-leiders zullen Orbán tot orde roepen over veto lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.

5 uur geleden