Zelensky: 'raketten zullen voor zichzelf spreken'
KYIV (ANP/RTR) - "Vandaag zeggen velen in de media dat we toestemming hebben gekregen om passende maatregelen te nemen. Maar aanvallen worden niet gedaan met woorden. Zulke dingen worden niet aangekondigd. De raketten zullen voor zichzelf spreken", zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zondag in zijn avondtoespraak. Deze uitspraak volgde nadat Amerikaanse media berichtten dat Oekraïne voortaan ook Amerikaanse wapens diep in Rusland mag gebruiken.
Washington heft de beperkingen op, aldus ingewijden. Dit betekent een belangrijke ommezwaai in het Amerikaanse beleid over de Russische oorlog tegen Oekraïne. Oekraïne zou van plan zijn al de komende dagen de eerste langeafstandsaanvallen uit te voeren. Verdere details werden door de anonieme bronnen niet genoemd.
De versoepeling van het beleid zou zijn ingegeven door de inzet van duizenden Noord-Koreaanse militairen door Rusland. Rusland zou de Noord-Koreanen willen inzetten om door Oekraïne bezette delen van Koersk te helpen heroveren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
58 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
7 uur geleden