Zelensky praat in Saudi-Arabië over vredesconferentie
RIYAD (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is woensdag naar Saudi-Arabië afgereisd voor een ontmoeting met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman. De twee leiders spraken onder meer over de vredesconferentie voor Oekraïne in Zwitserland.
Zelensky spreekt op X van een "betekenisvolle en energieke" bespreking over onder meer de bilaterale betrekkingen tussen de twee landen. "We blijven samenwerken", concludeert de president, die nog naar de G7-top in Italië gaat voordat de tweedaagse conferentie in Zwitserland zaterdag begint.
"We bespraken ook de voorbereidingen van de vredestop, de verwachte resultaten en de mogelijke implementatie ervan, evenals manieren om echte vrede voor Oekraïne dichterbij te brengen", aldus Zelensky. Verder bedankte hij Bin Salman voor diens steun.
Het is niet duidelijk of de kroonprins naar de bijeenkomst in Zwitserland gaat. Volgens Zwitserland, dat zich als gastland heeft aangeboden, hebben negentig landen en organisaties zich aangemeld. De gastenlijst wordt vrijdag gepubliceerd. Er zijn meer dan 160 uitnodigingen verstuurd. Rusland is niet welkom.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De spelers van wereldkampioen Spanje zullen maandag in het centrum van Madrid gehuldigd worden. De autoriteiten verwachten dat daar ongeveer 1 miljoen mensen op afkomen.
29 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Peter Magyar heeft schaaklegende Judit Polgár voorgedragen als de volgende president van Hongarije. Volgens hem heeft het land behoefte aan een staatshoofd "waar elke Hongaar trots op kan zijn" nadat Tamás Sulyok zaterdag aftrad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen meer gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten nu het conflict met Iran escaleert. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder de Wall Street Journal en The New York Times.
7 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada laat tijdelijk geen buitenlandse reizigers toe die in de afgelopen 21 dagen in de Democratische Republiek Congo zijn geweest. Dit heeft de regering zondag bekendgemaakt. De voorzorgsmaatregel wordt maandag van kracht als het in Nederland 06.00 uur is.
9 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.
11 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.
12 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.
13 uur geleden