Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: perceptie dat Rusland aan winnende hand is, klopt niet

Zelensky: perceptie dat Rusland aan winnende hand is, klopt niet

KYIV (ANP) - Dat Rusland aan de winnende hand zou zijn, is slechts "een gevoel", heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in een interview met The Economist. Volgens hem is het tegengestelde het geval en lijden Russische troepen juist enorme verliezen aan het front.

"Misschien haalden we niet de successen die de wereld wilde. En misschien gaat niet alles zo snel als mensen zich hadden voorgesteld", zei Zelensky. "Maar dat Poetin aan de winnende hand zou zijn, is niet meer dan een gevoel."

De realiteit is volgens hem dat Russische troepen worden afgeslacht in plaatsen zoals Avdiivka. "Duizenden en duizenden gedode Russische soldaten. Niemand heeft hun lichamen zelfs meegenomen."

Vrede

In het interview zei Zelensky dat aanvallen op het schiereiland De Krim een "een focus" zullen zijn van de Oekraïense strategie in het komende jaar, omdat Rusland van daaruit vaak aanvallen uitvoert op het oosten van het land.

De Oekraïner gelooft niet dat de Russische president Poetin in vrede geïnteresseerd is. Zelensky zegt geen enkel signaal te zien dat in die richting wijst. Als Rusland aangeeft dat het wil praten, is dat volgens hem alleen maar omdat de wapens en de soldaten opraken.

Meer uit Buitenland

Vrouw omgekomen bij treinongeluk in Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.

1 uur geleden
Britse politie onderzoekt donaties Reform na undercoveractie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.

1 uur geleden
Rusland spaart wapens op voor komende strijd, waarschuwt Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.

1 uur geleden
Spanje krijgt miljoenen van Brussel voor Ceuta

BRUSSEL (ANP) - Spanje krijgt ruim 114 miljoen euro van de Europese Commissie om de situatie in de Spaanse exclave Ceuta te verbeteren. Dat maakte het dagelijks bestuur van de EU woensdag bekend. De exclave werd eind juli geconfronteerd met ongeveer 80.000 mensen die de grens van Marokko naar Ceuta overstaken.

2 uur geleden
Minister: Israël zet geen Gazanen gedwongen uit

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.

2 uur geleden
Noorse koning Harald op laatste rustplaats aangekomen

OSLO (ANP) - De overleden koning Harald is op zijn laatste rustplaats aangekomen. De processie met de kist arriveerde tegen 15.00 uur bij fort Akershus. De nieuwe koning Haakon begeleidde de stoet samen met koning Frederik van Denemarken en koning Carl Gustaf van Zweden.

2 uur geleden
Iran breidt zone met sancties uit rond Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd de beperkt toegankelijke zone uit te breiden tot in de Golf van Oman. Het land zegt schepen die zonder toestemming toch door deze zone varen "sancties" op te leggen. Als Iran denkt dat een schip zonder Iraanse toestemming wil doorvaren richting de Straat van Hormuz, zal het niet meewerken aan het verstrekken van "verzekering of andere gerelateerde diensten".

2 uur geleden