Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: perceptie dat Rusland aan winnende hand is, klopt niet

Zelensky: perceptie dat Rusland aan winnende hand is, klopt niet

KYIV (ANP) - Dat Rusland aan de winnende hand zou zijn, is slechts "een gevoel", heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in een interview met The Economist. Volgens hem is het tegengestelde het geval en lijden Russische troepen juist enorme verliezen aan het front.

"Misschien haalden we niet de successen die de wereld wilde. En misschien gaat niet alles zo snel als mensen zich hadden voorgesteld", zei Zelensky. "Maar dat Poetin aan de winnende hand zou zijn, is niet meer dan een gevoel."

De realiteit is volgens hem dat Russische troepen worden afgeslacht in plaatsen zoals Avdiivka. "Duizenden en duizenden gedode Russische soldaten. Niemand heeft hun lichamen zelfs meegenomen."

Vrede

In het interview zei Zelensky dat aanvallen op het schiereiland De Krim een "een focus" zullen zijn van de Oekraïense strategie in het komende jaar, omdat Rusland van daaruit vaak aanvallen uitvoert op het oosten van het land.

De Oekraïner gelooft niet dat de Russische president Poetin in vrede geïnteresseerd is. Zelensky zegt geen enkel signaal te zien dat in die richting wijst. Als Rusland aangeeft dat het wil praten, is dat volgens hem alleen maar omdat de wapens en de soldaten opraken.

Meer uit Buitenland

Amnesty: Taliban moeten rechtssysteem weer invoeren

KABUL (ANP) - Amnesty International vindt dat de Taliban het rechtssysteem in Afghanistan weer moeten invoeren. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er momenteel geen duidelijke wetten en worden straffen willekeurig uitgedeeld.

1 uur geleden
Weer ongeregeldheden bij protesten in Servië

NOVI SAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Demonstranten hebben donderdag in de stad Novi Sad in het noorden van Servië een kantoor van regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic geplunderd. In hoofdstad Belgrado raakten duizenden deelnemers aan een protest slaags met de oproerpolitie en met aanhangers van Vucic.

1 uur geleden
Onderhandelingen over plasticverdrag gaan vrijdag verder

GENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling hebben donderdagavond niet tot een akkoord geleid. Voorzitter Luis Vayas Valdivieso kondigde aan dat de conferentie verlengd wordt tot en met vrijdag.

1 uur geleden
Trump denkt dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."

8 uur geleden
Buitenlandminister België wil snelle erkenning Palestina

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot vindt dat België op korte termijn Palestina moet erkennen. Hij wil onder meer Frankrijk volgen, dat komende maand bij de Verenigde Naties de stap zal nemen. Over een snelle erkenning is nog geen eensgezindheid binnen de coalitieregering in Brussel, meldt de Vlaamse zender VRT.

8 uur geleden
Kremlin voorziet geen gezamenlijke verklaring met VS na top

MOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin voorziet geen gezamenlijke Amerikaans-Russische verklaring na de top tussen de leiders van de landen in Alaska. "Nee, er valt niets te verwachten, er is niets voorbereid en het is onwaarschijnlijk dat er een document komt", zei regeringswoordvoerder Dmitri Peskov volgens Russische media als Interfax en TASS.

9 uur geleden
Trump: kans van 25 procent dat top met Poetin mislukt

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt er rekening mee dat zijn aanstaande top met de Russische leider Vladimir Poetin op niets uitloopt. "Deze bijeenkomst legt de basis voor de tweede bijeenkomst, maar er is een kans van 25 procent dat deze bijeenkomst niet succesvol zal zijn", zei Trump tegen Fox News Radio.

11 uur geleden