Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky: perceptie dat Rusland aan winnende hand is, klopt niet

Zelensky: perceptie dat Rusland aan winnende hand is, klopt niet

KYIV (ANP) - Dat Rusland aan de winnende hand zou zijn, is slechts "een gevoel", heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in een interview met The Economist. Volgens hem is het tegengestelde het geval en lijden Russische troepen juist enorme verliezen aan het front.

"Misschien haalden we niet de successen die de wereld wilde. En misschien gaat niet alles zo snel als mensen zich hadden voorgesteld", zei Zelensky. "Maar dat Poetin aan de winnende hand zou zijn, is niet meer dan een gevoel."

De realiteit is volgens hem dat Russische troepen worden afgeslacht in plaatsen zoals Avdiivka. "Duizenden en duizenden gedode Russische soldaten. Niemand heeft hun lichamen zelfs meegenomen."

Vrede

In het interview zei Zelensky dat aanvallen op het schiereiland De Krim een "een focus" zullen zijn van de Oekraïense strategie in het komende jaar, omdat Rusland van daaruit vaak aanvallen uitvoert op het oosten van het land.

De Oekraïner gelooft niet dat de Russische president Poetin in vrede geïnteresseerd is. Zelensky zegt geen enkel signaal te zien dat in die richting wijst. Als Rusland aangeeft dat het wil praten, is dat volgens hem alleen maar omdat de wapens en de soldaten opraken.

Meer uit Buitenland

Bezoek van paus aan Zuid-Amerika gaat door

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.

8 minuten geleden
Iran roept op tot regionale eenheid in overleg met Saudi-Arabië

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.

53 minuten geleden
Oppositieleider Machado bereid tot gesprek Venezolaanse president

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.

1 uur geleden
PostNL steekt tientallen miljoenen extra in pakketautomaten

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.

1 uur geleden
Oekraïne wacht al maand tot VS Patriots vrijgeven, zegt Zelensky

KYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden
Parlement Egypte keurt militaire steun aan Saudi-Arabië goed

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.

2 uur geleden
Macron belooft Franse demonstranten tegemoet te komen

PARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.

2 uur geleden