Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky over arrestatiebevelen ICC: gerechtigheid onvermijdelijk

Zelensky over arrestatiebevelen ICC: gerechtigheid onvermijdelijk

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwelkomt de arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen de Russische legerchef Valeri Gerasimov en de Russische oud-defensieminister Sergej Sjojgoe. "Dit besluit is een duidelijke indicatie dat gerechtigheid voor Russische misdaden tegen Oekraïners onvermijdelijk is", schrijft hij op sociale media.

Oekraïne wordt sinds de Russische inval herhaaldelijk gebombardeerd, waarbij geregeld burgerdoden vallen. Volgens Zelensky moeten "alle betrokken criminelen" weten dat ze door geen enkele hoge rang worden beschermd en dat gerechtigheid zal geschieden.

De Oekraïense president zegt uit te kijken naar de dag waarop Gerasimov en Sjojgoe vastzitten. Hij spreekt ook de hoop uit dat meer arrestatiebevelen worden uitgevaardigd om Rusland "zijn gevoel van straffeloosheid" te ontnemen. "Verantwoording afleggen is de enige manier om er een einde aan te maken."

Meer uit Buitenland

Oekraïne en VS gaan in Zwitserland praten over beëindigen oorlog

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.

49 minuten geleden
Zuid-Afrika benadrukt belang samenwerking bij start G20-top

JOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.

1 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro opgepakt

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie, meldt zijn advocaat. Het is niet direct duidelijk waarom hij is aangehouden. Een ingewijde spreekt van een voorzorgsmaatregel met betrekking tot Bolsonaro's huisarrest.

2 uur geleden
Belarus verleent gratie aan 31 Oekraïners

MINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.

2 uur geleden
Aantal slachtoffers ontvoering Nigeria weer naar boven bijgesteld

ABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.

3 uur geleden
Vance: vredesplan moet Oekraïense soevereiniteit waarborgen

WASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.

5 uur geleden
Dodental overstromingen Vietnam loopt opnieuw verder op

HANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.

6 uur geleden