Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky over arrestatiebevelen ICC: gerechtigheid onvermijdelijk

Zelensky over arrestatiebevelen ICC: gerechtigheid onvermijdelijk

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwelkomt de arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen de Russische legerchef Valeri Gerasimov en de Russische oud-defensieminister Sergej Sjojgoe. "Dit besluit is een duidelijke indicatie dat gerechtigheid voor Russische misdaden tegen Oekraïners onvermijdelijk is", schrijft hij op sociale media.

Oekraïne wordt sinds de Russische inval herhaaldelijk gebombardeerd, waarbij geregeld burgerdoden vallen. Volgens Zelensky moeten "alle betrokken criminelen" weten dat ze door geen enkele hoge rang worden beschermd en dat gerechtigheid zal geschieden.

De Oekraïense president zegt uit te kijken naar de dag waarop Gerasimov en Sjojgoe vastzitten. Hij spreekt ook de hoop uit dat meer arrestatiebevelen worden uitgevaardigd om Rusland "zijn gevoel van straffeloosheid" te ontnemen. "Verantwoording afleggen is de enige manier om er een einde aan te maken."

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef belt met buitenlandminister VS over Venezuela

BRUSSEL (ANP) - Kaja Kallas, de buitenlandchef van de Europese Unie, heeft met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gebeld over de aanvallen op Venezuela. "De EU volgt de situatie in Venezuela op de voet", schrijft Kallas op X.

18 minuten geleden
Iran: Amerikaanse inval Venezuela schendt basisprincipes VN

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran noemt de Amerikaanse militaire operatie in Venezuela een duidelijke schending van "de basisprincipes van de Verenigde Naties, evenals de fundamenten van internationaal recht". Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA op basis van een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie moet de internationale gemeenschap zich direct en resoluut uitspreken tegen de "agressieve daad" van de VS.

27 minuten geleden
Onderminister VS zegt dat Maduro terecht zal staan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse leider Nicolás Maduro zal terechtstaan voor zijn veronderstelde misdaden. Dat heeft de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Christopher Landau, gezegd. Maduro en zijn vrouw zijn volgens president Donald Trump in een grote nachtelijke operatie in Venezuela door een elite-eenheid opgepakt en het land uit gevlogen.

32 minuten geleden
Amerikaanse senator zegt dat aanvallen op Venezuela voorbij zijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Mike Lee zegt dat er geen nieuwe aanvallen meer verwacht worden op Venezuela. Hij schrijft op X dat hij net heeft gebeld met minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio over de situatie in het land.

36 minuten geleden
Trump: er ging veel goede planning vooraf aan operatie Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tegen de New York Times dat er "veel goede planning" voorafging aan de Amerikaanse aanvallen op Venezolaans grondgebied. Daarbij pakten de VS president Nicolás Maduro en diens vrouw op. "Het was eigenlijk een briljante operatie", zei Trump in een kort telefoongesprek.

38 minuten geleden
Spanje biedt bemiddeling aan tussen VS en Venezuela

MADRID (ANP) - Spanje heeft na de Amerikaanse aanvallen op Venezuela aangeboden om te bemiddelen tussen die twee landen. Het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken schrijft in een verklaring dat het wil meewerken aan een vreedzame oplossing voor het conflict.

39 minuten geleden
Italië: we houden situatie Venezuela nauwlettend in de gaten

ROME (ANP/RTR) - Italië zegt de situatie in Venezuela nauwgezet te volgen. De VS zijn dat land eerder op zaterdag binnengevallen, waarbij ze naar eigen zeggen president Maduro gevangen hebben genomen. Volgens minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani wordt premier Giorgia Meloni continu op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen en is het land in het bijzonder bezorgd om de Italiaanse gemeenschap in Venezuela.

45 minuten geleden