Zelensky ontslaat hoge veiligheidsfunctionaris om corruptie
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Ilya Vityuk, een hoge functionaris bij veiligheidsdienst SBU, ontslagen na beschuldigingen van corruptie. Vityuk was hoofd contraspionage van de SBU op het gebied van cyberveiligheid.
Het decreet over Vityuks ontslag is woensdag gepubliceerd op de website van de president. Voor het ontslag werd geen reden gegeven. Oekraïense media publiceerden eerder een onderzoek waaruit zou blijken dat de vrouw van Vityuk een luxe appartement in het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv had gekocht. Voor zijn ontslag was Vityuk al met verlof gestuurd.
President Zelensky beloofde vaker een rigoureuze strijd tegen corruptie en verduistering. Dat is ook een voorwaarde voor het EU-lidmaatschap van zijn land. Enkele dagen geleden zag minister van Landbouw Mykola Solsky zich gedwongen af te treden om een omkoopschandaal.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is maandag in Kyiv aangekomen voor zijn eerste internationale bezoek als regeringsleider. Ook EU-leider António Costa, de Luxemburgse premier Luc Frieden, de Moldavische president Maia Sandu en de Estse president Alar Karis zijn in Oekraïne op de dag waarop het land 35 jaar onafhankelijkheid viert.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Diefstallen uit musea worden steeds vaker met geweld gepleegd, schrijft Europol. De EU-politiedienst ziet daarnaast dat de daders het steeds vaker hebben gemunt op waardevolle voorwerpen zoals edelmetalen, edelstenen en cultureel erfgoed.
1 uur geledenASTANA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De aan de president gelieerde partij Adilet heeft bij verkiezingen in Kazachstan zo'n 71 procent van de stemmen gekregen. Dat gaat president Kassym-Jomart Tokayev een sterkere positie opleveren. Adilet werd in mei opgericht en de voormalige regeringspartij Amanat ging erin op. Adilet wordt geleid door belangrijke medewerkers van Tokayev. De vier andere partijen die de kiesdrempel haalden, worden ook gezien als pro-Tokayev.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiemateriaal. Daarvoor is goedkeuring gegeven, meldt de Europese Commissie maandag. Het geld maakt deel uit van de EU-lening van 90 miljard euro die eind vorig jaar is afgesproken voor Oekraïne.
2 uur geledenWELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De partij van de premier van Nieuw-Zeeland gaat een wetsvoorstel indienen om het gebruik van sociale media door kinderen onder de 16 jaar te verbieden. Dat maakte premier Christopher Luxon maandag namens de New Zealand National Party bekend.
3 uur geledenAMMAN (ANP) - Syrië en Israël hebben zondag in Jordanië gesprekken gevoerd om de spanningen te verminderen na recente Israëlische aanvallen op Syrisch grondgebied. Het Syrische staatspersbureau SANA meldt op basis van een bron bij het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de besprekingen "op hoog niveau" en onder bemiddeling van de Verenigde Staten plaatsvonden.
10 uur geledenTUNIS (ANP) - De lichamen van twaalf opvarenden van een migrantenboot die zonk voor de kust van Tunesië zijn geborgen. Naar twee andere passagiers wordt nog gezocht. Eén persoon kon worden gered.
10 uur geleden