Zelensky ontmoet Biden op laatste dag top G7
HIROSHIMA (ANP) - Op de laatste dag van de top van de G7 in Hiroshima zal in aanwezigheid van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky de oorlog in zijn land weer een belangrijk gespreksonderwerp zijn. Zelensky ontmoet in elk geval de Amerikaanse president Joe Biden.
Ze zullen het hebben over de zogenoemde straaljagercoalitie van landen die bereid zijn Oekraïense piloten te trainen in gevechtsvliegtuigen. Zelensky hoopt ook dat hij op korte termijn de levering van F-16's kan veiligstellen. Zaterdag sprak de Oekraïense president al met onder anderen de Britse premier Rishi Sunak, de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Italiaanse premier Giorgia Meloni.
De driedaagse top is vrijdag begonnen en volgens internationale media is zondag een speciale sessie ingelast over Oekraïne. De G7 bestaat uit de Verenigde Staten, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en Canada. Daarnaast zijn leiders uitgenodigd van landen als India, Brazilië, Indonesië, Zuid-Korea, Australië en Vietnam, en van de EU.
Dat wordt gezien als een poging om aarzelende landen meer op de lijn van de G7 te krijgen in gevoelige dossiers als de oorlog in Oekraïne. Zo sprak Zelensky zaterdag voor het eerst in levenden lijve met de Indiase premier Narendra Modi, die de Russische inval niet heeft veroordeeld.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.
2 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.
4 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
6 uur geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
6 uur geleden