Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky ontmoet Biden op laatste dag top G7

Zelensky ontmoet Biden op laatste dag top G7

HIROSHIMA (ANP) - Op de laatste dag van de top van de G7 in Hiroshima zal in aanwezigheid van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky de oorlog in zijn land weer een belangrijk gespreksonderwerp zijn. Zelensky ontmoet in elk geval de Amerikaanse president Joe Biden.

Ze zullen het hebben over de zogenoemde straaljagercoalitie van landen die bereid zijn Oekraïense piloten te trainen in gevechtsvliegtuigen. Zelensky hoopt ook dat hij op korte termijn de levering van F-16's kan veiligstellen. Zaterdag sprak de Oekraïense president al met onder anderen de Britse premier Rishi Sunak, de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Italiaanse premier Giorgia Meloni.

De driedaagse top is vrijdag begonnen en volgens internationale media is zondag een speciale sessie ingelast over Oekraïne. De G7 bestaat uit de Verenigde Staten, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en Canada. Daarnaast zijn leiders uitgenodigd van landen als India, Brazilië, Indonesië, Zuid-Korea, Australië en Vietnam, en van de EU.

Dat wordt gezien als een poging om aarzelende landen meer op de lijn van de G7 te krijgen in gevoelige dossiers als de oorlog in Oekraïne. Zo sprak Zelensky zaterdag voor het eerst in levenden lijve met de Indiase premier Narendra Modi, die de Russische inval niet heeft veroordeeld.

Meer uit Buitenland

Iran slaat terug na Amerikaanse aanval op eiland Larak

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft, in een reactie op Amerikaanse aanvallen, een Amerikaanse drone neergeschoten boven de Straat van Hormuz. Ook zijn er raketten afgevuurd op Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten.

16 minuten geleden
Zeker één persoon overleden door overstromingen Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Zeker een persoon is om het leven gekomen door overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Ongeveer vijftien mensen worden nog vermist. Dat meldt de National Park Service.

35 minuten geleden
Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

N i e u w bericht, update aantal vermissingen in 1e alinea

2 uur geleden
Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.

6 uur geleden
Axios: VS vallen Iraanse lanceerinstallaties aan op eiland Larak

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.

7 uur geleden
Trump wil dat overheidsinstantie kritische journalist straft

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.

9 uur geleden
Monitor: opnieuw tanker beschoten in Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.

9 uur geleden