Zelensky ontmoet Biden op laatste dag top G7
HIROSHIMA (ANP) - Op de laatste dag van de top van de G7 in Hiroshima zal in aanwezigheid van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky de oorlog in zijn land weer een belangrijk gespreksonderwerp zijn. Zelensky ontmoet in elk geval de Amerikaanse president Joe Biden.
Ze zullen het hebben over de zogenoemde straaljagercoalitie van landen die bereid zijn Oekraïense piloten te trainen in gevechtsvliegtuigen. Zelensky hoopt ook dat hij op korte termijn de levering van F-16's kan veiligstellen. Zaterdag sprak de Oekraïense president al met onder anderen de Britse premier Rishi Sunak, de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Italiaanse premier Giorgia Meloni.
De driedaagse top is vrijdag begonnen en volgens internationale media is zondag een speciale sessie ingelast over Oekraïne. De G7 bestaat uit de Verenigde Staten, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en Canada. Daarnaast zijn leiders uitgenodigd van landen als India, Brazilië, Indonesië, Zuid-Korea, Australië en Vietnam, en van de EU.
Dat wordt gezien als een poging om aarzelende landen meer op de lijn van de G7 te krijgen in gevoelige dossiers als de oorlog in Oekraïne. Zo sprak Zelensky zaterdag voor het eerst in levenden lijve met de Indiase premier Narendra Modi, die de Russische inval niet heeft veroordeeld.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Duizenden mensen, onder wie veel scholieren en studenten, lopen mee in een onderwijsmars in Parijs. Die wordt gehouden uit solidariteit met de scholenprotesten van de afgelopen dagen, waarbij demonstranten hun ontevredenheid uitten over onder meer de te grote klassen en het tekort aan onderwijspersoneel.
10 minuten geledenSOFIA (ANP) - Herhaaldelijke aanvallen op de scheepvaart in de Zwarte Zee zorgen in Bulgarije voor onrust. President Iliana Jotova heeft voor woensdag de Consultatieve Raad voor Nationale Veiligheid (CCNS) bijeengeroepen, melden het nationale persbureau BTA en nieuwssite Novinite.
14 minuten geledenLUIK (ANP/BELGA) - Ook in het Belgische Luik is het dinsdag opnieuw onrustig vanwege onderwijsprotesten. Tientallen actievoerders trokken eerder op de dag langs verschillende middelbare scholen, waarbij een groep jongeren ramen kapotsloeg en een vuilnisbak in brand stak.
36 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft antidronenetten opgehangen bij meerdere bruggen in de hoofdstad Kyiv. Rusland heeft de afgelopen dagen twee van die bruggen aangevallen met drones, in een ogenschijnlijke poging om het openbare leven in Kyiv te verstoren.
38 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - De strijd in Jemen heeft in 24 uur tijd meer dan 270 levens gekost. Bronnen zeggen tegen persbureau AFP dat 115 militairen uit het regeringskamp sneuvelden. Aan de zijde van de Houthi's vielen 160 doden.
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft een nieuwe verdachte aangehouden in verband met de verdachte busjes bij de luchtmachtbasis RAF Fairford. Het gaat om een 22-jarige Brit, meldt de antiterreurpolitie. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van terreurdaden. Eerder werden zes anderen aangehouden. Zij zijn op borgtocht vrijgelaten.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De situatie in de Zwarte Zee baart steeds meer zorgen, stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie op X. "Commerciële schepen, en onschuldige bemanningen, worden doelwit van aanvallen, waarbij op zee al levens verloren zijn gegaan."
1 uur geleden