Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zelensky ontkent Oekraïense aanval op Poetin

Zelensky ontkent Oekraïense aanval op Poetin

HELSINKI (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontkent dat zijn land een aanval heeft uitgevoerd op de Russische president Vladimir Poetin. "We vechten op ons eigen territorium", aldus de president in een reactie op Russische beschuldigingen.

Volgens Zelensky is het aan een tribunaal om te oordelen over het lot van Poetin. Oekraïne heeft volgens Rusland geprobeerd Poetin in het Kremlin te vermoorden. Er werd woensdag verklaard dat twee drones onderweg waren naar het Kremlin en dat die waren uitgeschakeld. Rusland dreigt met wraak. Volgens Oekraïne is de aanval door de Russen in scène gezet.

Een adviseur van Zelensky ontkende eerder al dat Oekraïne betrokken was bij een mislukte aanval op Poetin. Zo'n aanval zou Oekraïne niet helpen om de oorlog te winnen en Rusland alleen maar drijven tot "radicalere daden", aldus de adviseur. Ook hij zei dat zijn land alleen op Oekraïens grondgebied vecht en geen aanvallen uitvoert op buitenlands grondgebied.

De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken zegt op de hoogte te zijn van de berichten over de vermeende moordpoging, maar dat hij ze niet kan bevestigen. "Alles wat uit het Kremlin komt, zou ik met een grote korrel zout nemen", aldus de minister.

Meer uit Buitenland

Honderden verwelkomen Britse avonturier na tocht van 28 jaar

HULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.

33 minuten geleden
EU veroordeelt militaire escalatie door de Houthi's in Jemen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.

38 minuten geleden
Rusland: maandelijks hulp voor uitgehongerd Oekraïens Olesjky

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.

2 uur geleden
Israëlisch leger trekt zich terug uit Hebron op de Westoever

HEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.

2 uur geleden
Belgische koning neemt ontslag premier De Wever in beraad

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.

3 uur geleden
Protesten scholieren hervat na vakantie in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.

3 uur geleden
Belgische media: premier dient ontslag in na begrotingscrisis

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.

6 uur geleden